La Liga: Pogrom na Balaidos! Celta w gazie, a sędzia znów zrobił swoje

Na zakończenie 13. kolejki La Ligi Celta Vigo mierzyła się z Cadiz. Spotkanie gospodarze rozstrzygnęli jeszcze w pierwszej połowie strzelając beniaminkowi cztery bramki.

Celta w tym starciu zaprezentowała się o dwie klasy lepiej od swoich rywali. Już w 6. minucie gry po pięknej akcji na lewej flance gola zdobył Nolito. Wykorzystał zagranie od Aspasa, a następnie płaskim strzałem pokonał Jeremiasa Ledesme. Goście próbowali narzucić swój styl gry, ale nie mieli wystarczających argumentów pod polem karnym. Dobrą okazję na wyrównanie miał Alvaro Negredo, lecz trafił w słupek. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Celta zagrała koncert! Santi Mina wyszedł na czystą pozycję, ale został faulowany przez bramkarza gości. Były snajper Valencii doznał wtedy urazu, który uniemożliwił mu dalszą grę. Do rzutu karnego podszedł Iago Aspas, który pewnie wykorzystał szansę i podwyższył prowadzenie.

W miejsce Santiego miny pojawił się Fran Beltran i już w niedługim czasie dał o sobie znać zawodnikom z Kadyksu. Piłkarz wykorzystał zagranie od Iago Aspasa, a następnie strzałem z 20. metrów pokonał Ledesme. Warto zauważyć, że Beltran nie był w ogóle pilnowany, nie miał krycia. Środkowi obrońcy nie zareagowali, gdy ten przyjmował piłkę. Tuż przed przerwą dośrodkowanie z głębi pola posłał Denis Suarez, a gola na 4:0 zdobył Brais Mendez. W drugiej połowie gospodarze zdobyli jeszcze dwa trafienia autorstwa Aspasa i Baezy, lecz nie zostały one uznane z powodu pozycji spalonej. Dzięki tej wygranej Celta awansowała na 9. miejsce. Po raz pierwszy od trzech lat zanotowali także trzy zwycięstwa z rzędu.

Warto odnotować fakt, że fatalnie sędziował dziś Guillermo Cuadra Fernandez.  Arbiter w ogóle nie dbał o zdrowie zawodników, a także nie egzekwował przepisów odnośnie fauli na boisku. Sytuacji stykowych było bardzo dużo, a wiele z nich powinny zakończyć się żółtą kartką w kierunku winnego. Sędzia jednak nie posuwał się do takich decyzji, zazwyczaj puszczał grę dalej.