La Liga: Pogrom Celty Vigo! 6. bramek przeciwko Deportivo Alaves!

W niedzielę o 14.00 na Estadio Balaidos Celta Vigo pokonała Deportivo Alaves aż 6:0! W 27. minucie Martin Aguirregabiria ujrzał czerwoną kartkę, czym mocno osłabił swój zespół.

Celta wreszcie uwolniła drzemiący w niej potencjał. Ekipa bijąca się o utrzymanie w lidze ostatnio nie notowała dobrych wyników, kilka bezbramkowych remisów, porażka z Villarreal, a także skromna wygrana z Leganes. Wszyscy wskazywali na jakość jaką ten zespół posiada, a mimo tego brak było konkretnych zdobyczy punktowych. Deportivo Alaves to zespół grający bardzo nie równo. To już trzeci mecz z rzędu z ich udziałem, kiedy ktoś utrzymuje czerwony kartonik. W spotkaniu z Espanyolem z boiska wyleciał Fernando Pacheco, z Realem Sociedad Tomas Pina, a dziś Martin Aguirregabiria. Ekipa Asiera Garitano tylko przeciwko Baskom zagrała bardzo przyzwoity mecz, zaś przed tygodniem i dziś w ogóle ciężko cokolwiek powiedzieć.

Celta od pierwszych minut przejęła inicjatywę gry, zepchnęła gości do defensywy. Już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Jeison Murillo, który wykorzystał zagranie od Denisa Suareza. Niedługo później prowadzenie z rzutu karnego podwyższył Iago Aspas. Alaves już wtedy wiedziało, że mało prawdopodobne będzie wyjechanie stąd z jakimkolwiek dorobkiem punktowym. To co stało się w 27. minucie jeszcze bardziej osłabiło zespół. Martin Aguirregabiria wyprostowaną nogą uderzył Rafinhę, za swój czyn musiał przedwcześnie opuścić murawę. Przed przerwą sam poszkodowany strzelił jeszcze dwa gole, czy definitywnie pozbawił gości wszelkich marzeń.

Po zmianie stron Celta wciąż atakowała, ale w nieco spokojniejszy sposób. Wiedzieli, że nic złego im już tu nie grozi. Oscar Garcia dał szansę zawodnikom z ławki, aby i oni pokazali się naprzeciw słabego przeciwnika. Jedną z takich postaci był Nolito, który przeniósł się w trakcie sezonu na Balaidos. W 78. minucie ozdobił swój debiut w starej/nowej drużynie golem z rzutu karnego. Wynik ostatecznie w 86. minucie ustawił Santi Mina.

Celta wydostała się ze strefy spadkowej, obecnie zajmuje 16. miejsce. Następny mecz zagrają z Realem Sociedad na wyjeździe. Deportivo Alaves zaś w 31. kolejce zmierzy się z Osasuną.