La Liga: Podział punktów na Estadio Mendizorrotza!

Deportivo Alaves

Na inaugurację 27. kolejki La Ligi Deportivo Alaves na własnym obiekcie podejmowało ekipę Nietoperzy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Na początku dużo lepiej prezentowali się goście. Albert Celades po ostatnim zwycięstwie nad Betisem chciał przywrócić równowagę, sprawić, by zawodnicy nie grali w kratkę. Na pierwszą połowę wyszli z określonym planem, który konsekwentnie realizowali. Gospodarze mieli z tym ogromny problem, często musieli uciekać się do fauli. Jesus Gil Manzano pokazał aż trzy żółte kartki zawodnikom Alaves. W 34. minucie Valencia zwieńczyła swój wysiłek. Dani Parejo kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, Fernando Pacheco nie miał szans na dobrą interwencję.

Po zmianie stron role nieco odwróciły się. Goście wyszli zbyt spokojnie na drugie 45. minut, co okazał się dla nich zgubą. Gospodarze atakowali często, intensywnie, lecz w wielu okazjach brakowało skuteczności. W 73. minucie Alaves doprowadziło do wyrównania. Edgar Mendez dobrze odnalazł się w polu karnym Nietoperzy, gdy piłka tylko dotarła do niego od razu wiedział co z nią zrobić. Valencia pomimo wielkiego potencjału w kadrze wyglądała na zagubioną, nie wiedziała jak odpowiedzieć na to co stało się przed chwilą. Ostatecznie wynik utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.