LaLiga: Kolejne zwycięstwo Valencii

18.02.2016. Mestalla Stadium

Dziś na Cornellà-El Prat Espanyol podejmował Valencie, która warto podkreślić jeszcze nie zaznała smaku porażki. Mimo że goście wystąpili dziś w mocno odmienionym składzie pokonali Espanyol 2:0 po bramkach Kondogbii i Miny. Wszyscy natomiast wiemy, że w tym sezonie ,,jak Kondogbia strzeli gola, Valencia nie przegrywa”. Podczas meczu na trybuny został odesłany trener ,,Nietoperzy” Marcelino García w związku z podważaniem decyzji sędziego.

Już od pierwszych minut obie drużyny chciały pokazać siłę, skuteczność i jakość w tym meczu. O wiele bardziej ta sztuka udawała się podopiecznym Quique Sáncheza Floresa. W 3. minucie świetne dośrodkowanie z prawej strony posłał Baptistao. Piłkę w siatce mógł umieścić García, niestety trafił niecelnie. Valencia nie pozostała dłużna rywalowi. Kilka minut później Pereira strzelił mocno, lecz bramkarz gospodarzy nie miał problemu z interwencją. Przez długi czas gra toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny grały bardzo asekuracyjnie. W tym celu część zagrań było kierowanych do bramkarza, a znacznie więcej podań między rozgrywali między soba obrońcy i pomocnicy defensywni. Pierwszą poważniejszą akcję piłkarze Espanyolu stworzyli sobie w 21. minucie. Do rzutu wolnego podszedł Jurado, niestety strzelił nad poprzeczką. Dwie minuty później po błędzie Kondogbii gola na prowadzenie mógł zdobyć Piatti. Piłka jednak znów powędrowała nad poprzeczką. Espanyol nie odpuszczał. Sergio García wygrał walkę z dwoma obrońcami gości i oddał strzał na bramkę. Piłkę jednak wyłapał Neto. W 36. minucie kolejną okazję zmarnował Moreno. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i powędrowała w pole gry. Valencia również dążyła do objęcia prowadzenia, lecz inne plany mieli obrońcy gospodarzy, którzy doskonale neutralizowali ich zagrania. Do przerwy remis bezbramkowy.

Druga połowa rozpoczęła się całkiem podobnie jak pierwsza. Piłkarze Espanyolu konsekwentnie dążyli do zdobycia bramki dającej prowadzenie w tym meczu. Już w 49. minucie piłkę posłaną z rzutu wolnego uderzał Naldo. Skierował ją jednak zbyt mocno, ta w efekcie powędrowała nad bramką. Chwilę później goście znów znaleźli się w opałach, bowiem przeciwko nim został podyktowany rzut rożny. Obrona Valencii zdołała odnaleźć się w tej sytuacji i zapobiegła przed utratą bramki. Quique Sánchez Flores po prawie godzinie czasu może czuć się zadowolony z tego jak gra jego zespół. Na bieżąco jego podopieczni tworzą sobie kolejne okazje na zdobycie bramki. Brakuje jednak tego najważniejszego podania – podania wykańczającego całą akcję. Piłkarze Marcelino mogą także mówić o sporym szczęściu, że do 62. minuty jeszcze nie przegrywali. A tym czasem szczęście to dopisało właśnie Valencii, bowiem w 67. minucie fenomenalnym strzałem popisał się Geoffrey Kondogbia, trafiając do bramki po raz pierwszy w tym meczu. Pau López nie miał szans na dobrą interwencję. ,,Nietoperze” odzyskali pewność siebie i po objęciu prowadzenia dążyli do podwyższenia prowadzenia. W 83. minucie po fatalnym błędzie Víctora Sáncheza piłkę przejął Santi Mina i pewnie pokonał Lópeza. W końcówce meczu wynik na 3:0 mógł podwyższyć Soler, piłka jednak powędrowała obok bramki. Spotkanie to kończy się wynikiem 2:0.