La Liga: Pierwsze od dawna zwycięstwo Valencii

Valencia

valenciacf.com

Valencia FC po raz pierwszy od prawie 3 miesięcy wygrała ligowe spotkanie. Nietoperze ograli na własnym stadionie Espanyol 2:1.

Zawodnicy Valencii do tego spotkania podeszli niesamowicie skoncentrowani, czego efektem były częste wizyty pod bramką rywali. W 17 minucie ekipa prowadzona przez trenera Voro, pięknie “poklepała” ekipę Espanyolu i mieliśmy 1:0. Taki wynik utrzymał się, aż do przerwy. Drugie 45 minut było nieco bardziej wyrównane, więc nie mogliśmy zbytnio narzekać na brak emocji. Punktem kulminacyjnym całego meczu był gol Santi Miny na 2:0 w 73 minucie, który jedną nogą już położył przyjezdnych w grobie. Ale tylko jedną nogą, gdyż bramkę kontaktową w 85 minucie zdobył David Lopez. Jednak tylko na tyle było stać rywali z Barcelony, którzy ostatecznie przegrali to spotkanie 1:2.