La Liga: Pewne zwycięstwo Barcelony z Gironą

flickr.com

Przed meczem wszyscy zapowiadali pewne zwycięstwo Barcelony i powrót do siedmiopunktowej przewagi nad Realem Madryt. Cóż, nie mylili się. Duma Katalonii wygrała 3:0.

Girona od samego początku spotkania nastawiona była na grę obronną, raptem kilka razy zbliżyli się pod pole karne ekipy Blaugrany. Jednak z przymrużeniem oka można powiedzieć, że to gracze Girony odwalili brudną robotę, strzelając dwie bramki samobójcze. Pierwszą już w 17 minucie, kiedy to po nieszczęśliwym rykoszecie, piłkę do swojej bramki skierował Aday. Do końca pierwszej połowy Barcelona trzymała inicjatywę i miała jeszcze kilka dobrych okazji na zdobycie bramki.

Prawdziwy majstersztyk zobaczyliśmy jednak w 48 minucie, kiedy to po akcji na skrzydle piętką w pole karne dograł Aleix Vidal. Tam już czekał Suarez, który był przygotowany… też na uderzenie piętką! Ostatecznie jednak źle wyszedł Iraizoz i zamiast pięknej bramki i jeszcze piękniejszej asysty mieliśmy drugiego “swojaka”. Strzelanie zakończył w 70 minucie Luis Suarez, który zdobył dopiero drugiego gola w sezonie.

Tym samym Barcelona utrzymała siedmiopunktową przewagę nad Realem Madryt i czteropunktową nad Atletico.

23.09.2017, 6. kolejka La Liga, Estadi Montilivi (Girona)

Girona – FC Barcelona 0:3 (0:1)

Aday 17′ (s.), Iraizoz (s.) 48′, Suarez 70′

Girona: Gorka, Maffeo (Moreno 78′), Ramalho, Bernardo, Juanpe, Aday (Mojica 69′), Pons, Garcia, Luiz, Portu, Olunga (Kayode 60′).

Barcelona: Ter Stegen, Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba, Rakitic, Vidal, Iniesta (Suarez D. 80′), Paulinho (Busquets 67′), Messi, Suarez (Gomes 81′)

Żółte kartki: Maffeo 23′ Aday 41′, Kayode 83′

Sędzia: Jose Maria Sanchez