La Liga: Niespodziewana porażka FC Barcelony. Kolejny gol Lewandowskiego [WIDEO]

fcbarcelona.com

Starcie ligowej z Realem Sociedad było dla FC Barcelony pierwszym meczem w roli nowego mistrza Hiszpanii. Świętowanie popsuli Mikel Merino oraz Alexander Sorloth, którzy byli lepsi od ter Stegena. Nastroje nieco poprawił Robert Lewandowski, który zmniejszył rozmiar porażki na 1:2. Po ostatnim gwizdku Camp Nou świętowało!

“Duma Katalonii” po czterech latach przerwała posuchę i wzniosła 27. tytuł La Liga. Na przestrzeni sezonu ich jedynym realnym rywalem był Real Madryt, ale kolejne potknięcia drużyny Carlo Ancelottiego sprawiły, że sami wypisali się z tego wymagającego wyścigu.

Podopieczni Xaviego nie dali rady pokonać Realu Sociedad we wczorajszym meczu w ramach 35. kolejki. Rywale bezlitoście wykorzystywali ich błędy. Jules Kounde stracił piłkę na własnej połowie, a jego potknięcie wykorzystał Real Sociedad. Alexander Sorloth przejął piłkę i dograł do Mikela Merino, który nie dał szans na interwencję ter Stegenowi. Następnie Sorloth podwyższył wynik spotkania. A w samej końcówce Robert Lewandowski ustalił wynik spotkania na 2:1. Polak zapisał na swoim koncie 22. trafienie w tym sezonie i o pięć wyprzedza Karima Benzemę. Po ostatnim gwizdku Camp Nou świętowało.