La Liga: Niechlubna “Piątka” Málagi! Grad goli na Estadio Mestalla!

W meczu rozpoczynającym zmagania 5. kolejki La Liga, piłkarze Valencii rozbili outsidera z Andaluzji 5-0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się reprezentant Włoch – Simone Zaza. Po jednym trafieniu dołożyli: Santiago Mina oraz Rodrigo Moreno, który na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu pozwoliło gospodarzom awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Od samego początku meczu do ataków rzuciła się ekipa z Estadio Mestalla. Popularne “Nietoperze” już w 17. minucie udokumentowali swoją przewagę. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Carlos Soler, a wbiegający Santi Mina pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Piłkarze z Andaluzji już minutę później stanęli przed znakomitą szansę na doprowadzenie do remisu, ale strzał Diego Rolán’a znakomicie zatrzymał Neto. Bramkarz Valencii jeszcze przed przerwą uchronił swój zespół przed stratą bramki. Sprytnie z pola karnego uderzał Mula, jednak to nie wystarczyło by pokonać dobrze dysponowanego Brazylijczyka.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie na boisku byli już wyłącznie gospodarze. Na drugie trafienie kibice musieli czekać dziesięć minut. Ponownie bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Soler, a zamykający akcję Simone Zaza dopełnił formalności i umieścił futbolówkę w siatce. Rozpędzona drużyna “Nietoperzy” nie zamierzała na tym poprzestawać. Pięć minut później było już 3-0. Ponownie w roli głównej Simone Zaza, który strzałem głową nie dał żadnych szans na interwencję golkiperowi gości. Włoch tego dnia był nie do zatrzymania i już w kolejnej akcji zdobył swoją trzecią bramkę. Napastnik gospodarzy dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i pewnym strzałem pokonał Roberto Jiménez’a . Wynik spotkania ustalił Rodrigo Moreno, który płaskim strzałem zakończył piękną akcję gospodarzy. Dla Málagi była to już piąta porażka w tym sezonie, z kolei piłkarze Valencii zanotowali drugie zwycięstwo i wciąż zachowują status niepokonanych.

19.09.2017, 5. kolejka La Liga, Estadio Mestalla, frekwencja: 36 215.

Valencia CF – Málaga CF 5-0 (1-0)

Santiago Mina 17′, Simone Zaza 55′, 60′, 63′, Rodrigo Moreno 87′

Valencia: Neto – Martín Montoya, Gabriel Paulista, Jeison Murillo, Toni Lato – Carlos Soler, Daniel Parejo (Nemanja Maksimović 73′), Geoffrey Kondogbia (Andreas Pereira 65′), Gonçalo Guedes – Santiago Mina, Simone Zaza (Rodrigo Moreno 67′).

Málaga: Roberto Jiménez – Miguel Ángel Garrido Cifuentes, Luis Hernández, Diego González (Paul Baysse 70′), Federico Ricca – Álex Mula (Juanpi 61′), Esteban Rolón (Javier Ontiveros 61′), Zdravko Kuzmanović, Recio, Jonathan Menéndez – Diego Rolán.

Żółta kartka: Ricca (Málaga).

Sędzia: Alfonso Álvarez.