La Liga: Messi znowu ciągnie Barcelonę do przodu!

Lionel Messi

W ramach 27. kolejki Barcelona na Camp Nou podejmowała Real Sociedad. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a jedynego gola w przeciągu 90. minut zdobył Leo Messi.

To było starcie potęgi z zespołem ostatnio świetnie spisującym się. Tylko, że ta potęga nieco wyhamowała w ostatniej kolejce i tak w ogóle. Barcelona co prawda ma dobre wyniki, jeżeli chodzi o gromadzenie punktów, ale pod względem jakości gry sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Blaugrana stawiała na posiadanie piłki, tym aspektem chcieli zdominować rywala, lecz prawda jest taka, że momentami ciężko jest na to patrzeć. Dobrym przykładem może być pierwsze starcie w Lidze Mistrzów z Napoli. W El Clasico grali już bardziej bezpośredni futbol, ale przegrali walkę o środek pola w drugiej połowie co odbiło się na wyniku.

Real Sociedad to też drużyna, nad którą warto poświęcić chwilę. Baskowie w minioną środę awansowali do finału Copa Del Rey, gdzie pokonali drugoligowe Mirandes. W lidze prezentują się na prawdę dobrze i wciąż liczą się w walce o Ligę Mistrzów. 43. punkty na tym etapie sezonu na prawdę mogą robić wrażenie. Ich styl jest miły i przyjemny dla oka, zwłaszcza gdy w składzie znajduje się Martin Odegaard.

Dziś obie ekipy stwarzały sobie dobre sytuacje na gola, lecz brakowało im skuteczności, ostatniego podania. Jedynego gola jakiego Camp Nou zobaczyło strzelił w 81. minucie Leo Messi. Argentyńczyk pewnie wykorzystał rzut karny, Alex Remiro nie miał szans na dobrą interwencję. Warto odnotować, że 89. minut zagrał Martin Braithwaite.