La Liga: Messi ratuje Barcelonę przed blamażem

flickr.com

W spotkaniu 23. kolejki La Liga, FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Leganes zaledwie 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Lionel Messi, a zwycięskie trafienie zanotował w 89. minucie z rzutu karnego.

Po ostatniej klęsce w Champions League (0:4 z PSG – przyp.red.) podopieczni Luisa Enrique mieli odbudować swoje morale meczem z Leganes. Wszystko szło zgodnie od samego początku, bowiem już w 4. minucie prowadzanie Blaugranie dał Leo Messi. Katalończycy większość czasu utrzymywali się przy piłce, lecz nie przynosiło to korzyści w postaci kolejnych bramek. Za to goście próbowali kontrować. W 71. minucie doszło do wyrównania. Szereg błędów gospodarzy został wykorzystany przez graczy Leganes. Najpierw piłkę stracił Sergi Roberto, a przy strzale Unai Lopeza fatalnie interweniował Marc-Andre Ter Stegen. Kiedy wydawało się, że na Camp Nou padnie sensacyjny remis w polu karnym został sfaulowany Neymar. W efekcie rzut karny na bramkę zamienił Messi i trzy punkty zostały w stolicy Katalonii.

FC Barcelona – Leganes 2:1 (1:0)

1:0 – Messi 4′

1:1 – Lopez 71′

2:1 – Messi 89′ (rzut karny)

żółte kartki: L. Suarez – Montovani, Siovas, Alberto

sędzia: I. Villanueva

frekwencja: 63 378 widzów