La Liga: Mallorca z cennym kompletem punktów!

Twitter: RCD Mallorca

Na Estadio de Son Moix Mallorca mierzyła się z Deportivo Alaves. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Cucho Hernadez.

Pierwsze minuty były na korzyść gości. Byli dużo bardziej aktywniejsi i pewniejsi w swoich poczynaniach. Mallorca doszła do głosu w okolicach 20. minuty i od tego momentu prezentowała się znacznie lepiej. Alaves straciło wiele swoich atutów, piłkarze nie potrafili przedostać się pod pole karne Manolo Reiny. W 32. minucie podopieczni Vincente Moreno dostali szansę objęcia prowadzenia poprzez wykorzystanie rzutu karnego. Tego jednak nie potrafił zrobić Salva Sevilla, Fernando Pacheco pewnie wyczuł intencję strzelca i obronił to uderzenie.

Po zmianie stron problem gości z przedostaniem się na połowę Mallorci był w dalszym ciągu widoczne. Gospodarze zaś grali bardzo pewnie, mądrze i przede wszystkim skutecznie. Pierwszego gola zdobył Daniel Rodriguez, ale sędzia nie uznał tego trafienia. We wcześniejszej fazie akcji jeden z zawodników gospodarzy zagrał piłkę ręką co dało podstawę do arbitrowi do anulowania gola. W 63. minucie Cucho Hernandez świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z głębi boiska i z zimną krwią pokonał Fernando Pacheco. W ostatnim kwadransie zawodnicy Asiera Garitano obudzili się i próbowali wyrównać stan meczu. Dobrą ku temu okazję miał Joselu, ale asystujący mu Edgar Mendez znalazł się na spalonym.