La Liga: Malaga remisuje. Szalony mecz na La Rosaleda

LaLiga

W sobotę o 18:30, pogrążona w kryzysie Málaga podejmowała na własnym stadionie Athletic Bilbao. Gospodarze po heroicznej końcówce meczu, zremisowali 3:3.

Po 5. kolejkach La Liga, tylko dwa zespoły nie zdobyły jeszcze punktów. Deportivo Alaves, które właśnie zatrudniło nowego trenera, oraz Malaga. To właśnie zespół z Andaluzji, starał się dzisiaj odbić od dna. Niestety, łatwiej powiedzieć niż zrobić, albowiem na La Rosaleda przyjechał zespół Athletic Bilbao.

Pierwsze minuty spotkania szybko zweryfikowały obecną formę Málagi, albowiem w 3. minucie spotkania, obrońca “Albicelestes” ściągnął do ziemi Muniaina, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Rzut karny, pewnym strzałem podcinką w środek bramki wykorzystał Aritz Aduriz. Tym samym otwierając wynik spotkania już w 4. minucie. Z biegiem czasu gracze Míchela nabierali coraz to większej pewności siebie, napierając na bramkę Kepy. Zaangażowanie Málagi w ofensywie poskutkowało golem. W 35. minucie pięknym strzałem z linii pola karnego popisał się Diego Rolán. Piłka uderzona technicznie trafiła prosto w okienko. 1:1, takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, co dawało nadzieję na jeszcze ciekawsze następne 45 minut.

Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza, z przytupem. 53 minuta, znakomite podanie Muniaina do Williamsa, który nie pomylił się w pojedynku z bramkarzem. Było już 1:2.  Goście, chcąc mieć pewność, że Málaga nie doprowadzi do wyrównania, postanowiła dokończyć dzieła. Po raz kolejny Williams, i po raz kolejny bezbłędny w pojedynku z bramkarzem gospodarzy. 70. minuta i 1:3. Málaga na kolanach, a przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Albowiem podopieczni Míchela pokazali, że mają cojones, a dwubramkowa strata to żadna przeszkoda. W niecałe 4 minuty, zawodnicy “Albicelestes” doprowadzili do wyrównania, grając w dziesiątkę! Najpierw bramkarza Athleticu pokonał Paul Baysse, a 180 sekund później do wyrównania doprowadził Diego Rolán.

W ten sposób zespół z Andaluzji zdobył pierwsze punkty w tym sezonie, a obecny trener- Míchel oddalił widmo utraty pracy, uciekając z pod topora w ostatniej chwili.