La Liga: Robert Lewandowski uspokaja Barcelonę z Villarrealem

W czwartek (20.10.2022 r.) o godzinie 21:00 odbył się mecz Barcelona – Villarreal. Po kłopotach “Blaugrany” Lewandowski bierze sprawy w swoje ręce, a mecz kończy się wynikiem 3:0.

Barcelona od początku narzuciła swoje zasady. Mocno założony pressing i wysokie ustawienie zawodników w czerwono-granatowych strojach sprawiło, że przez cały mecz Villarreal był bez argumentów.

Pierwszy gol padł już w 31′ minucie: po niskim dośrodkowaniu Jordiego Alby piłka dochodzi do Lewandowskiego. Ten obraca się z nią, oszukując przy tym całą obronę Villarrealu, a następnie idealnie pakuje piłkę do bramki.

Niespełna 4 minuty później Robert Lewandowski znów pokonuje drużynę prowadzoną przez Unai Emery’ego. Polak posyła silny, przeszywający strzał zza pola karnego po świetnym podaniu Gaviego.

Tym pozbawia drużynę Villarrealu pozostałych argumentów.

Ostatni, trzeci już gol, pada w 38′ minucie za sprawą dryblingu Ferrana Torresa.  Hiszpan przedostaje się z piłką w pole karne przeciwnika, a następnie precyzyjnie podaje pod nogi Ansu Fatiego. Ten, po początkowym błędzie, pakuje piłkę do siatki.

Przez cały mecz drużyna Villarrealu pozbawiona była głosu i możliwości rozgrywania piłki – błędy techniczne napastników oraz nieporadność środka pola sprawiły, że oddali zaledwie 5 strzałów, z czego żaden nie sprawił problemów ter Stegenowi.

Po takim meczu i imponującej grze FC Barcelony, Xavi może odetchnąć z ulgą.

FC Barcelona – Villarreal CF 3:0 (3:0)

Robert Lewandowski 31′, 35′, Ansu Fati 38′

Barcelona:  ter Stegen – S. Roberto (70. Bellerín), Koundé (78. Piqué), Alonso, Alba – Gavi, de Jong (70. Busquets), Pedri – F. Torres, Lewandowski (75. Raphinha), Fati (75. Dembele)

Villarreal:  Rulli – Femenía, Albiol (80. Mándí), P. Torres, Pedraza (25. Mojica) – Pino, Parejo, Morlanes (57. Trigueros), Baena – Jackson (57. Moreno), Danjuma (46. Morales)