La Liga: Levante bezradne w starciu z Granadą, podział punktów na Vallecas

Na zakończenie 12. kolejki La Ligi rozegrano dwa spotkania. W pierwszym z nich Rayo zremisowało z Celtą Vigo, zaś później Granada pokonała na wyjeździe Levante.

Rayo Vallecano po zwycięstwie nad Barceloną w poprzedniej kolejce przystąpiło do rywalizacji z Celtą. Napędzeni zdobyciem kompletu punktów z Dumą Katalonii szukali trzech oczek także dziś. Finalnie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jednak napisać, że nic się nie działo na Vallecas byłoby kłamstwem. W okolicach 15. minuty doskonałą szanse na gola miał Falcao, jednak golkiper gości popisał się skuteczną interwencją. Kilka chwil później z placu gry musiał zejść Santi Mina. Powodem był uraz kolana, którego nabawił się podczas próby strzału, jego miejsce zajął rezerwowy Augusto Solari. W 32. minucie Falcao znów dał o sobie znać. Tym razem oddał perfekcyjny strzał głową, jednak Dituro ponownie zatrzymał Kolumbijczyka. Celta miała dogodną okazję w drugiej połowie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Brais Mendez. Strzał jednak wymierzony był wprost w bramkarza, gdzie ten nie miał problemu z interwencją.

W drugim spotkaniu Levante na własnym stadionie podejmowało Granadę. Gospodarze w środku tygodnia wywalczyli punkt w rywalizacji z Atletico, ale dziś to nie była ta sama drużyna – przynajmniej w ofensywie. Ekipie Javiera Pereiry zabrakło przede wszystkim skuteczności, bo potrafili dojść do okazji podbramkowych. W 7. minucie gr Granada objęła prowadzenie za sprawą Germana Sancheza. Ruben Rochina – były piłkarz Levante – dośrodkował futbolówkę na pole karne, a stoper drużyny z Andaluzji oddał strzał głową w kierunku bramki. Kilka chwil przed przerwą na tablicy wyników zrobiło się już 0:2! Na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, który najlepiej odnalazł się w obrębie jedenastki rywala. Gospodarze tuż przed końcowym gwizdkiem otrzymali rzut karny po faulu Quiniego, jednak po powtórce VAR sędzia wycofał się z tej decyzji. Wynik ustalił Antonio Puertas, który strzelił z 16. metra, Aitor Fernandez nie miał szans na jakąkolwiek obronę.