Udostępnij:

La Liga: Kompromitacja FC Barcelony z Villarreal, asysta Roberta Lewandowskiego (WIDEO)

Piłkarze Villarreal CF ograli FC Barcelonę (5:3) po fantastycznym widowisku. Przy jednej z bramek asystował Robert Lewandowski, który zagrał do 78. minuty.

Katalończycy w środę pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Króla. Ponieśli porażkę z Athletikiem Bilbao (2:4) na San Mames. W związku z tym, posada Xaviego jest kwestionowana, a obrona mistrzowskiego tytułu także się oddala. To nie koniec złych wieści, jakie napłynęły w tym tygodniu.

Na domiar złego, kontuzjowany jest Alejandro Balde, który ma przejść operację  ścięgna podkolanowego i wypadnie do końca sezonu. Ponadto z urazem ścięgna Achillesa zmaga się kapitan Sergi Roberto, ale w jego przypadku absencja potrwa około dwóch tygodni. Szkoleniowiec nie może też korzystać z kontuzjowanych Marca-Andre ter Stegena, Gaviego, Inigo Martineza, Raphinhy i Marcosa Alonso.

W 41. minucie goście wyszli na prowadzenie, po tym jak Alexander Sorloth zgrał piłkę do Gerarda Moreno, a ten bez przyjęcia pokonał Inakiego Penę. W 54. minucie olbrzymi błąd popełnił Joao Cancelo, który wystawił futbolówkę Iliasowi Akhomachowi, który wyszedł sam na sam z golkiperem i podwyższył wynik. 19-latek jest wychowankiem Dumy Katalonii i latem przeniósł się do Villarreal.

W 60. minucie asystę zaliczył Robert Lewandowski, który dość przypadkowo piątą odegrał do Ilkaya Gundogana, który mierzonym strzałem strzelił kontaktowego gola. Katalończycy w końcu wyrównali w 68. minucie, kiedy Pedri huknął z około dziesiątego metra. W 72. minucie piłka po raz trzeci znalazła się w siatce gości, a tym razem samobójczym trafieniem popisał się Eric Bailly, który w styczniu przyszedł z tureckiego Besiktasu. W 84. minucie obrona gospodarzy dała się zaskoczyć. Portugalczyk Goncalo Guedes bez żadnych skrupułów zdołał wykończyć akcję. I to nie był koniec emocji, gdyż Villarreal zadał dwa ciosy w doliczonym czasie gry i wywiózł trzy punkty z Katalonii.