La Liga: Kolejna porażka Getafe, Santi Mina z dubletem, przełamanie Aspasa

Na zakończenie 10. kolejki La Ligi Getafe podejmowało Celtę Vigo. Spotkanie to zakończyło się efektowną wygraną gości 0:3. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Santi Mina, a także raz Iago Aspas.

Obie drużyny koniecznie potrzebowały punktów, by albo odskoczyć rywalom, albo by zbliżyć się do bezpiecznego miejsca. Celta od kilku kolejek nie może ustabilizować formy, jak do tej pory tylko dwa razy udało im się wygrać, co na taki potencjał kadry jest zaskoczeniem. Z kolei Getafe od początku sezonu zmaga się z olbrzymi problemami, na obecną chwilę są głównymi faworytami do spadku. Sytuacja nie poprawiła się nawet po rozegraniu tego starcia z ekipą z Galicji.

Pierwsza połowa to walka głównie w środku pola, piłkarze nielicznie ruszali pod pole karne rywali. Jeżeli dochodziło do sytuacji bramkowych to dobrze spisywali się golkiperzy, bądź też problem ze skutecznością zrobił swoje. Po zmianie stron swoją dominację pokazała Celta. W 55. minucie gry Santi Mina świetnie odnalazł się w polu karnym Getafe i strzałem głową posłał piłkę do siatki Davida Sorii. Trzy minuty później na tablicy wyników było już 0:2! Iago Aspas idealnie wyszedł zza linii obrońców po dośrodkowaniu Braisa Mendeza i strzałem bez przyjęcia podwyższył prowadzenie. Soria sygnalizował jeszcze, że mogło dojść do spalonego, jednak nic takiego nie miało miejsca.

Problemy Getafe w tym meczu zwiększały się z każdą kolejną upływającą minutą. Kilka chwil po tym jak Celta strzeliła gola z boiskiem przedwcześnie musiał pożegnać się Djene. Jako ostatni obrońca dopuścił się faulu na Santim Minie, ten przez długi czas nie podnosił się z murami. Sędzia zdecydował się na analizę VAR, która jasno pokazała, że stoperowi należy się czerwona kartka. Przez niemal pół godzinę gospodarze grali w osłabieniu. W 73. minucie Celta definitywnie przypieczętowała swoje zwycięstwo. Po prostopadłym podaniu z głębi pola, a później po odegraniu piłki przez Thiago Galhardo Davida Sorię znów pokonał Santi Mina. Celta awansowała na 14. miejsce w tabeli, zaś Getafe musi szukać punktów z innymi rywalami.