La Liga: Hat-trick Messiego. Pewne zwycięstwo Barcelony!

W derbach Katalonii pomiędzy FC Barceloną a Espanyolem rozegranych w ramach 14 kolejki hiszpańskiej La Liga sezonu 2014/15, zespół Barcy okazał się znacznie lepszy wygrywając 5:1. Hat-tricka w tym pojedynku skompletował Lionel Messi.

Mecz na Camp Nou zaczął się dość niespodziewanie, bowiem to Espanyol pierwszy objął prowadzenie za sprawą Sergio Garcii, jednak jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Lionel Messi. W drugiej połowie Barca nie miała sobie równych. W 50 minucie Messi zdobył drugiego gola i tym samym wyprowadził Barcelonę na prowadzenie 2:1, a po chwili było już 3:1 za sprawą Pique. Bramkę na 4:1 po przepięknym zagraniu Jordi Alby strzelił Pedro i kilka minut później hat-tricka skompletował Leo Messi. Ostatecznie Barcelona zwyciężyła w derbach z Espanyolem 5:1.

Barcelona – Espanyol (5:1) – 07.12.2014 (17:00)
Gol 13′ S.Garcia (0:1)
Gol 45′ L.Messi (1:1)
Gol 50′ L.Messi (2:1)
Gol 53′ G.Pique (3:1)
Gol 77′ Pedro (4:1)
Gol 81′ L.Messi (5:1)