BPL: Hutton dał “The Villans” trzy punkty!

W przedostatnim spotkaniu 15 kolejki Premier League 2014/15 Aston Villa pokonała przed własną publicznością Leicester City 2:1. Goście z King Power Stadium pierwszy wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola na 1:o dla “Lisów” był Leonardo Ulloa. Chwilę później było już 1:1 za sprawą Ciarana Clarka. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy, a w drugiej połowie oba zespoły walczyły o zdobycie kolejnego gola. W 71 minucie ta sztuka udała się piłkarzom “The Villans”. Po świetnej akcji drużyny Paula Lamberta, zwycięską jak się później okazało bramkę dla Aston Villi strzelił Alan Hutton.

Goście dokończyli ten mecz w dziesiątke. W 80 minucie spotkania na Villa Park czerwoną kartkę otrzymał zawodnik “Lisów” Paul Konchesky. Dzisiejsza wygrana “The Villans” jest ich drugą z rzędu. Po tej wygranej zespół Lamberta zajmuje już 11 miejsce w tabeli i ma 19 punktów w swoim dorobku.

Aston Villa – Leicester City (2:1) – 07.12.2014 (17:00)
Gol 13′ L.Ulloa (0:1)
Gol 17′ C.Clark (1:1)
Gol 71′ A.Hutton (2:1)