blank
Udostępnij:

La Liga: Hat-trick Lewego! Barca wraca na zwycięską ścieżkę (SKRÓT WIDEO)

FC Barcelona pokonuje na wyjeździe Deportivo Alaves 3:0 w meczu 9. kolejki La Liga. Hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski, który ustalił wynik meczu już w 32. minucie.

Barcelona przed niedzielnym starciem z Alaves miała tyle samo punktów co Real Madryt, który już wygrał swój mecz w tej kolejce. Barca chciała wygrać, żeby zrehabilitować się po ostatniej ligowej porażce z Osasuną.

Bardzo szybko okazało się, kto niedzielnego popołudnia rządzi na Estadio Mendizorrotza. Już w 7. minucie Lewandowski idealnie odnalazł się w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie Raphinhy z rzutu wolnego. Kwandrans później Brazylijczyk znów obsłużył Polaka, który dołożył stopę i już miał na koncie dublet. A to nie koniec popisu Lewandowskiego. W 32. minucie Lewy skompletował hat-trick. Napastnik Barcy otrzymał prostopadłe podanie od Erica i strzałem po dalszym słupku pokonał Siverę po raz trzeci w tym spotkaniu. To drugi hat-trick Lewego w La Liga. Trzecia bramka zakończyła emocje w tym spotkaniu. Tempo wyraźnie spadło, choć były szanse na bramki. Gospodarze zdobyli dwa nieuznane gole oraz obili słupek. Dla Barcy najbliżej czwartego gola był Ansu Fati. Miał również jeszcze jedną okazję Robert Lewandowski.

Duma Katalonii wygrywa jednak 3:0 i przerwę na kadrę spędzi jako lider La Liga z trzypunktową przewagą nad Realem. Lewy jest wyraźnym liderem klasyfikacji strzelców z dziesięcioma bramkami.