La Liga: Getafe z kolejnym zwycięstwem oraz historyczny wyczyn Girony

LaLiga

W niedzielę, swoje mecze rozgrywały oba kluby z Madrytu. Na pierwszy ogień poszło Getafe, które pokonało u siebie Real Sociedad 2:1. W drugim meczu, Real Madryt wybrał się do Katalonii na spotkanie z Gironą, z którą

Mimo wczesnej godziny, piłkarze obu drużyn zagwarantowali nam emocje, które trzymały nas do samego końca. Real Sociedad trafił z nieba do piekła, albowiem od 5 minuty prowadzili za sprawą trafienia Mikela Oyarzabala. Jednakże w dalszej części spotkania goście marnowali sytuację za sytuacją. To zemściło się na nich w drugiej części spotkania. Real Sociedad w 7 minut stracił dwie bramki. Najpierw w 78 minucie do wyrównania doprowadził Ángel, a w 85 minucie, rzut karny perfekcyjnie wykorzystał Jorge Molina. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Getafe.

29.10.2017, 10. kolejka La Liga, Coliseum Alfonso Pérez

Getafe – Real Sociedad 2:1 (0:1)

Ángel 78′, Jorge Molina 85′ (p) – Mikel Oyarzabal 5′

Getafe: Guaita- Antunes, Cala, Damián Suárez, Dakonam Djené, Álvaro Jiménez (Portillo 69′), Mauro Arambarri (Sergio Mora 70′), Markel Bergara, Fajr (Ángel 57′), Amath, Jorge Molina

Real Sociedad: Rulli – Llorente (Aritz Elustondo 68′), Álvaro Odriozola, De la Bella, Martínez, Igor Zubeldia, Canales (Rubén Pardo 77′), Xabi Prieto, Willian José, Mikel Oyarzabal , Adnan Januzaj (Vela 60′)

Żółte kartki: Dakonam Djené 70′, Damián Suárez 76′, Antunes 82′ – De La Bella 56′, Rulli 84′

Sędzia: Sánchez Martínez

Real Madryt w tym sezonie, nie przypomina tej samej drużyny, która jeszcze niedawno obroniła Ligę Mistrzów oraz gromiła FC Barcelonę w Pucharze Króla. Dzisiaj, Królewscy po raz kolejny w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala. Girona sensacyjnie wygrał z Los Blancos 2:1 po golach Stuaniego i Portu, kolejno w 54 i 58 minucie.