La Liga: Getafe triumfuje na Estadio Manuel Martínez Valero

Getafe

Football Espana

Na zakończenie 12. kolejki La Ligi Elche na własnym obiekcie podejmowało ekipę Getafe. Potyczka obu drużyn zakończyła się zwycięstwem gości 1:0 po trafieniu Enesa Unala.

Getafe wiedziało, po co przyjechało na ten stadion, z jaką misją i odpowiednim planem działania. O ile w pierwszej połowie mecz wydawałby się być w miarę wyrównany, tak w drugiej wykazali się wytrwałością, a przede wszystkim nie spanikowali w trudnych chwilach. Na szczególną uwagę zasługuje brakarz David Soria, który niewątpliwie zatrzymał wszystkie piłki lecące w jego stronę. Golkiper był pewnym punktem swojej drużyny, która finalnie zgarnęła trzy oczka. Decydującego gola zdobył w 55. minucie Enes Unal, który z wielką łatwością posłał futbolówkę do siatki. W momencie oddania strzału napastnik był nie pilnowany przez defensorów Elche. Gonzalo Verdu, Pedro Bigas i Enzo Roco stali jak tyczki, patrzyli się tylko jak przeciwnik dostawia stopę, a Badia w bramce nie mógł nic zrobić.

Kłopoty Getafe miały miejsce w ostatnim kwadransie spotkania. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Jordan Amavi, który wszedł w miejsce kontuzjowanego Damiana Suareza. Elche próbowało wykorzystać sytuację gry w przewadze, lecz niektóre z akcji wyglądały bardzo słabo. W efekcie mogło wydawać się, że obie ekipy grają w pełnym składzie. W końcowych minutach błąd popełnił Luis Milla, który przyjmował piłkę ręką. Do rzutu karnego podszedł Lucas boye, ale uderzył najgorzej jak tylko było to możliwe. Soria pewnie zgarnął futbolówkę w swoje rękawice. Wynik nie uległ już potem zmianie.