La Liga: Festiwal rzutów wolnych na Iberostar Estadio

Twitter: RCD Mallorca

W meczu inaugurującym 30. kolejkę La Liga, Mallorca na własnym stadionie zremisowała z Leganes 1:1.

Mecz lepiej rozpoczął zespół gospodarzy. W 9. minucie sędzia główny spotkania Antonio Mateu Lahoz podyktował rzut wolny dla Mallorca. Do piłki ustawionej w pozycji „stojącej” podszedł Salva Sevilla, który posłał piłkę pod podskakującymi zawodnikami ustawionymi w murze, trafiając prosto w lewy dolny róg bramki. W 26. minucie Ibrahim Amadou otrzymał dokładne podanie tuż za linią pola karnego i oddał bardzo mocny strzał. Futbolówka prawdopodobnie trafiłaby do bramki, ale jeden z obrońców zdołał wybić ją na róg. Dziesięć minut później Garcia otrzymał piłkę na linii pola karnego, oddał strzał w lewy róg bramki, ale świetną interwencją popisał się Reina.  W 41. minucie Gamez wykorzystał trochę wolnej przestrzeni przed bramką Leganes, oddał mocny strzał z dystansu, ale groźne uderzenie w sposób profesorski obronił Cuellar. Po dobrej, intensywnej i składnej pierwszej połowie Mallorca prowadziła 1:0.

Druga część spotkania straciła na impecie i widowiskowości. Na pierwszą groźną akcję czekaliśmy, aż do 72. minuty. W tym czasie świetną indywidualną akcją popisał się Laga Junior, ale jego strzał ze skraju pola karnego, przeleciał daleko od bramki. Trzy minuty później Guido Carrillo zamykał podanie powrotne w polu karnym, ale jego strzał kierowany w światło bramki, był bardzo słaby i Manolo Reina z łatwością obronił. W 87. minucie aktywny w tym spotkaniu Oscar doskonale wykończył rzut wolny. 21-letni pomocnik posłał mocny strzał w prawy róg bramki. Po dobrej pierwszej połowie i nieco słabszej drugiej Mallorca remisuje z Leganes 1:1.

W 31. kolejce La Liga zespół prowadzony przez Vicente Moreno zagra na wyjeździe z Realem Madryt. Leganes podejmie na własnym stadionie Granadę.