La Liga: Fenomenalny gol Garcii nie wystarczył. Real lepszy od Eibaru

Karim Benzema

Eibar podejmował Real Madryt w 14. kolejce La Liga. “Królewscy” zwyciężyli 3:1.

Jeżeli chodzi o wynik, to śmiało można mówić, że od początku do końca był pod kontrolą gości. Już w 6. minucie znakomite podanie zza linię defensywną rywali posłał Rodrygo, futbolówkę przejął Karim Benzema i błyskawicznie zdecydował się na udany strzał. Po blisko kwadransie było już 2:0. Tym razem pewny strzał pod poprzeczkę oddał Luka Modrić. Jednak ozdobą meczu było uderzenie Kike Garcíi w 28. minucie na 1:2.

W drugiej połowie Real nie mógł być dość długo pewny zwycięstwa. Trzy punkty w doliczonym czasie gry zapewnił Lucas Vasquez.

14. kolejka La Liga, 20.12.2020

Eibar – Real Madryt 1:3 (1:2)

28. Kike García (Kévin Rodrígues) – 6. Benzema (Rodrygo), 13. Modrić (Benzema), 90+2. L. Vázquez (Benzema)

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, Bigas, Arbilla, Kévin Rodrígues – Inuj (72. P. León), Papakouli Diop (82. S. Álvarez), Expósito, Gil – Muto, Kike García (C) (83. Miota).

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Modrić (73. Valverde), Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Benzema, Rodrygo (73. Asensio).

Getafe 2 – Juan Hernandez 33, Nemanja Maksimovic 90+4

W tabeli Real jest drugi i ma tyle samo punktów co Atletico Madryt. Atletico ma jednak do rozegrania dwa mecze zaległe. Trzeci jest Real Sociadad. Stawkę zamykają Huesca i Osasuna.