La Liga: Elche dzieli się punktami z Cadiz

W meczu 11. kolejki La Liga Elche zremisowało z Cadiz 1:1.

Obie drużyny przystąpiły do tego meczu w niezbyt dobrej formie, Elche miało za sobą trzy mecze bez zwycięstwa, a Cadiz dwa z rzędu przegrane. Dziś oba kluby za wszelką cenę chciały wygrać.

W pierwszych dzwudziestu minutach nie widzieliśmy praktycznie żadnej groźnej okazji, mieliśmy natomiast wymuszoną zmianę w Cadiz, Alberto Perea zmienił kontuzjowanego Jairo Izquierdo. W 35. minucie wreszcie zobaczyliśmy jakieś uderzenie, na bramkę gości z dystansu kopnął Pere Milla, a z problemami piłkę na rzut rożny wypiąstkował Jeremias Ledesma. Chwilę później już nic nie uchroniło Cadizu przed stratą gola. Milla podał do Lucasa Boyé, ten opanował futbolówkę, strzelił sprzed szesnastki i trafił tuż przy słupku. Sędzia do pierwszej połowy doliczył aż 5 minut, bo mieliśmy kontrowesyjną sytuację w polu karnym Elche, Jens Jønsson zagrał ręką, na początku sędzia wskazał na wapno, lecz po analizie VAR decyzja została zmieniona, bo było widać, że to właśnie gracz gości pomógł sobie ręką. W doliczonym czasie gry strzelec bramki dla gospodarzy wyleciał z boiska z drugą żółtą kartką, gdy trafił jednego z rywali łokciem i nie było wątpliwości, że ta kartka jest słuszna. Do przerwy więc Elche prowadziło z Cadiz 1:0, lecz z powodu gry w dziesiątkę druga połowa zapowiadała się arcyciekawie.

Od początku drugiej połowy Cadiz ruszyło do ataku, aby odrobić staty i udało im się to w 56. minucie. Perea dośrodkował w szesnastkę, tam głową uderzył Alvaro i nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Jedną z nielicznych okazji dla gospodarzy był rzut wolny w 69. minucie, gdy Fidel strzelał tuż nad bramką z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry komplet punktów mógł trafić na konto Cadiz,  sprzed pola karnego na uderzenie zdecydował się Perea, ale minimalnie się pomylił. Ostatecznie dla żadnej z drużyn bramka dająca zwycięstwo nie padła i obie musiało się zadowolić jednym punktem.

Wydaje się, że remis jest sprawiedliwym wynikiem, w pierwszej połowie zdecydowanie lepszą drużyną byli gospodarze, w drugiej goście, obie drużyny stworzyły sobie podobną ilość okazji i żadna z nich raczej na ten remis narzekać nie będzie.