La Liga: Eibar górą w starciu z Espanyolem!

Twitter

W ramach 36. kolejki Espanyol na RCDE Stadium podejmował ekipę Jose Luisa Mendilibara. Rusznikarze wygrali to spotkanie 2:0, a gole zdobył w pierwszej połowie Edu Exposito.

Gospodarze już w poprzedniej kolejce oficjalnie pożegnali się z ligą. Po przegranej z Barceloną stracili już matematyczne szanse na utrzymanie, muszą teraz zbroić się na powrót do najwyższej klasy rozrywkowej. Jednak wciąż pozostały im trzy mecze do rozegrania w obecnym sezonie, jednym z nich było dzisiejsze starcie z Eibarem. Papużki chciały zrewanżować się choć trochę swoim kibicom za ten nieudany sezon i wykorzystać jedną z ostatnich okazji do wygranej na własnym stadionie. Niestety nawet to się nie udało.

Obie ekipy zagrały całkiem dobry, a przede wszystkim otwarty mecz, lecz to goście wykazali się lepszą skutecznością. W 26. minucie Victor Gomez zagrał ręką w polu karnym, a sędzia Carlos Del Cerro Grande wskazał na wapno. Do stałego fragmentu podszedł Edu Exposito i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kilka chwil później Espanyol znowu sprezentował rzut karny Eibarowi, znów w taki sam sposób. Jednak tutaj sędzia musiał sprawdzić całe zajście z pomocą systemu VAR. Po obejrzeniu powtórek ponownie wskazał na jedenasty metr. Exposito stanął przed szansą na powiększenie swojego dorobku strzeleckiego, za pierwszym razem Diego Lopez wyczuł jego intencje i obronił ten strzał. Niestety piłka odbiła się od bramkarza i wróciła pod nogi strzelca. Ten bez większych problemów dobił piłkę do bramki.

Po zmianie stron gospodarze próbowali odwrócić losy tego meczu, ale nie byli w stanie przebić się przed dobrze prosperującą obronę Eibaru. Doskonała sytuację miał Raul de Tomas w 80. minucie, wywalczył sobie świetną pozycję do oddania strzału, lecz w ostatniej chwili jeden z defensorów wybił futbolówkę poza plac gry. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka.