La Liga: Debiutancki gol Vitora Roque zapewnia Barcy zwycięstwo

Vitor Roque

fcbarcelona.com

W zaległym spotkaniu 20. kolejki La Liga EA Sports FC Barcelona pokonała Osasunę 1:0. Decydującą bramkę zdobył Vitor Roque, dla którego to debiutancki gol w barwach “Dumy Katalonii”

Tym razem Barcelona nie straciła bramki w pierwszych minutach spotkania, straciła jednak zawodnika. W 6. minucie z powodu urazu boisko opuścił Ferran. Gospodarze mieli optyczną przewagę, ponad 60% posiadania piłki, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje. Pięcioosobowy blok obronny Osasuny pozwalał tylko na dośrodkowania, którym brakowało celności. Najbardziej aktywny był Fermin Lopez, który wszedł na plac gry za Ferrana.

To, co najciekawsze w tym meczu działo się tuż po godzinie gry. Najpierw z piątym metrze w piłkę nie trafił Gundogan. Jednak już w 63. minucie Joao Cancelo dośrodkował zewnętrzną częścią stopy a Vitor Roque ubiegł obrońców Osasuny i głową umieścił piłkę w siatce. Brazylijczyk niecałą minutę wcześniej wszedł na boisko i zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach FC Barcelony. Kilka minut później sytuacja gości była jeszcze trudniejsza, po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Unai Garcia i podopieczni Jagoba Arrasate zostali na boisku w dziesięciu. Mimo gry w osłabieniu stworzyli sobie jedną świetną okazję. Piłkę na remis w 76. minucie miał Ruben Garcia, ale strzelając z około 10. metrów otarł tylko słupek. Barcelona wygrała 1:0, ale styl nadal nie zachwyca.