La Liga: Celta Vigo wygrywa na Estadio Municipal de Ipurua

W meczu 6. kolejki La Liga, SD Eibar uległ na własnym boisku Celcie Vigo 0-4. Jest to druga z rzędu porażka podopiecznych José Luisa Mendilibar’a, na dodatek druga tak wysoka. Przed tygodniem Baskowie ulegli Barcelonie 6-1. Z kolei Celta Vigo odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, co pozwoliło jej awansować na 13. pozycję w tabeli.

Na pierwsze trafienie kibice musieli czekać do 17. minuty meczu, jednak ku ich niezadowoleniu to goście zdobyli bramkę. Błąd popełniła cała formacja defensywna Eibar, która nie upilnowała Gustavo Cabral’a. Argentyńczyk wykorzystał świetne dośrodkowanie Sisto z rzutu wolnego. Duńczyk w 24. minucie wykonywał ponownie rzut wolny z tej samej pozycji, ale w tym przypadku piłka nie potrzebowała adresata by wpaść do bramki Dmitrovicia. Jeszcze przed przerwą Celta Vigo przesądziła losy spotkania, znowu w roli głównej Sisto. Tym razem jego podanie wykorzystał Pedro Pablo Hernández, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Podsumujmy, trzy bramki gości z Estadio Balaídos, 2 asysty i bramka Pione Sisto. Znakomity występ skrzydłowego Celty.

Druga połowa nie przyniosła nam zmiany w obrazie gry, to goście dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Jednak przewagę udokumentowali dopiero w 72. minucie. Tym razem w roli głównej Daniel Wass, który nie dał szans na interwencję golkiperowi Eibar. Duński pomocnik huknął z 13. metra, a piłka wylądowała tuż pod poprzeczką bramki. Jeszcze przed końcem spotkania przed szansą na swojego drugiego gola w tym spotkaniu stanął Sisto. Jednak jego strzał był zbyt lekki by pokonać serbskiego bramkarza gospodarzy. Niedługo po tym sędzia zakończył to jednostronne spotkanie i to podopieczni Juana Carlosa Unzué zgarnęli komplet punktów.

24.09.2017, 6. kolejka La Liga, Estadio Municipal de Ipurua (Eibar).

SD Eibar – Celta Vigo 0:4 (0:3)

Gustavo Cabral 17′, Pione Sisto 24′, Pedro Pablo Hernández 39′, Daniel Wass 72′

Eibar: Marko Dmitrović – Ander Capa, Paulo Oliveira, Álex Gálvez, José Ángel Valdés (David Juncà 46′) – Bébé, Daniel García Carrillo, Gonzalo Escalante, Takashi Inui (Sergi Enrich 37′) – Charles (Joan Jordán 63′), Kike.

Celta: Rubén Blanco – Hugo Mallo, Gustavo Cabral (Andreu Fontàs 64′), Sergi Gómez, Jonathan Castro – Stanislav Lobotka, Daniel Wass, Pedro Pablo Hernández (Jozabed Sánchez 74′) – Iago Aspas, Maximiliano Gómez (John Guidetti 76′), Pione Sisto.

Żółte kartki: Gonzalo Escalante, Daniel García – Gustavo Cabral.

Sędzia: David Fernández Borbalán.