La Liga: Barcelona zdemolowała Atletico. Genialny Lewandowski (WIDEO)

fcbarcelona.com

FC Barcelona wygrała na Civitas Metropolitano z Atletico 3:0 w meczu 29. kolejki La Liga. Najlepszy mecz od dawna rozegrał Robert Lewandski, który zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty.

“Duma Katalonii” dała się “wyszumieć” Atletico na początku spotkania, ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do podopiecznych Xaviego. Efekt przyszedł w 38. minucie.  Barcelona “rozklepała” obronę gospodarzy. Gundogan dograł “w uliczkę” do Lewandowskiego, który podał wzdłuż bramki na szósty metr. Felix dołożył nogę i wpakował piłkę do siatki uciszając Civitas Metropolitano. Portugalczyk to ciągle gracz Atletico, wypożyczony tylko do dzisiejszego rywala drużyny z Madrytu. Mimo dobrego wyniku Xavi tak irytował się pod koniec pierwszej połowy na prace sędziego, że obejrzał czerwoną kartkę.

Druga połowa rozpoczęła się dla drużyny gości w wymarzony sposób. De Paul stracił piłkę przed polem karnym. Przechwycił ją Raphinha, który popisał się prostopadłym podaniem do Lewandowskiego. Wydawało się, że “Lewy” przyjęciem piłki za bardzo wyrzucił się do boku, jednak przymierzył znakomicie. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Atletico. “Los Rojiblancos” mogli kilka minut później zdobyć kontaktową bramkę.  Niesamowitą podwójną paradą popisał się jednak Ter Stegen. Najpierw wyciągnął się jak długi broniąc bombę z woleja Marcosa Llorente, później jeszcze na refleks wybronił dobitkę. Kilkanaście minut później było już 0:3. Lewandowski dostał krótkie podanie od Kounde i dośrodkował z prawej strony boiska na piąty metr. Fermin idealnie wbiegł między dwóch stoperów i głową wpakował piłkę do siatki. Atletico przegrało pierwszy raz na swoim stadionie w tym sezonie La Liga i to aż 0:3. Barcelona zagrała koncert pod batutą Roberta Lewandowskiego.