La Liga: Barcelona uratowała remis w końcówce, przepiękne trafienie Sergiego Dardera!

Darder

W hicie 24. kolejki La Ligi Santander Espanyol podejmował w derbach miasta Barcelonę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a Blaugrana uratowała punkt w ostatniej akcji meczu po golu Luuka De Jonga.

W poprzedniej kolejce Barca pokonała Atletico w bardzo dobrym stylu. Wydawało się, że ten mecz może być wyznacznikiem ekipy Xaviego na kolejne spotkania. Dziś przyszło im się mierzyć w derbach miasta z lokalnym rywalem, który od kilku kolejek zmaga się z pewnymi problemami. “Blaugrana” szybko zadała cios rywalom, właściwie już w pierwszej akcji. W drugiej minucie Jordi Alba posłał znakomite dośrodkowanie w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Pedri. Dość długo wydawało się, że Barcelona zdoła utrzymać prowadzenie. Tuż przed przerwą na świetny strzał zdecydował się Sergi Darder.

W drugą połowę też lepiej weszła Barcelona. W 56. minucie doszło do sporego zamieszania w polu karnym gospodarzy, a najprzytomniej zachował się Gavi. Z bliska pokonał Diego Lopeza. Sędzia jednak nie uznał bramki, widząc spalonego Frenkiego de Jonga, który przy okazji przypadkowo dotknął piłkę. Espanyol wykorzystał sytuację i niedługo potem na 2:1 trafił Raul de Tomas po doskonałym zagraniu z głębi pola Sergiego Dardera. Błąd popełnił Eric Garcia, który przegrał pojedynek z napastnikiem Papużek.

Barca miała ponad 20. minut, by odwrócić losy tego spotkania. W przypadku porażki straciliby czwarte miejsce na korzyść Los Colchoneros, którzy wczoraj pokonali Getafe. Xavi postawił wszystko na jedną kartę, wpuścił na plac gry kolejnych ofensywnych graczy w tym Luuka De Jonga. Goście długo bili głową w mur, ale defensywa nie popełniła błędu. Ciekawie zrobiło się też w czasie doliczonym, kiedy to niesportowym zachowaniu Pique odpowiedział Nico Melamed. Finalnie sędzia obu zawodnikom po żółtej kartce. Stoper Barcelony wcześniej miał już kartkę, więc od razu otrzymał czerwoną. Stoper Espanyolu zaś pierwszą otrzymał w tym starciu za niesportowe zachowanie, a drugą za dyskusje w stronę arbitra. W ostatniej akcji meczu dośrodkowanie od Adamy Traore wykorzystał Luuk De Jong, po czym strzałem głową skierował futbolówkę do siatki Diego Lopeza.