La Liga: Barcelona deklasuje Espanyol!

fcbarcelona.cat

FC Barcelona rozgromiła w spotkaniu derbowym Espanyol na
Cornellà-El Prat aż 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Lionel Messi, po jednej bramce dołożyli Luis Suarez i Ousmane Dembele.
W szczególności na wyróżnienie zasługują trafienia Argentyńczyka
– oba padły bezpośrednio po uderzeniach z rzutów wolnych.

Blaugrana od początku zdominowała spotkanie i szybko narzuciła swój styl gry odwiecznemu rywalowi. W 15. minucie w okolicach pola karnego sfaulowany został Messi, po czym sam poszkodowany podszedł do stałego fragmentu i pięknym strzałem w samo okienko pokonał Diego Lopeza. Od tego momentu poczynania Barcy nabrały jeszcze większego tempa i drugi gol był tylko kwestią czasu. W 26. minucie Messi znakomicie urwał się obrońcom Espanyolu, podał piłkę na skrzydło do Dembele, a ten po przełożeniu piłki na prawą nogę oddał strzał na długi słupek nie dając szans golkiperowi rywali na interwencję.

Tuż przed przerwą wynik na 3:0 podwyższył Luis Suarez, który obsłużony prostopadłą piłką od Dembele niemal z zerowego kąta wpakował futbolówkę do siatki. Tylko jedna drużyna z Katalonii schodziła na przerwę zadowolona.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Po kilku minutach lepszej gry gospodarzy Barca odzyskała rytm z pierwszej części meczu. Świetną sytuację do zmiany wyniku zmarnował Ousmane Dembele. Niezdecydowany Francuz niepotrzebnie przekładał piłkę na prawą nogę, co dało czas defensorom Espanyolu na skuteczną interwencję. Na zmianę rezultatu nie trzeba było jednak długo czekać. W 65. minucie po raz kolejny do rzutu wolnego podszedł Leo Messi, tym razem z lewej strony boiska. Ta próba również została zamieniona na bramkę. Niedługo później niezłą okazję do trafienia miał Coutinho, który zmienił Dembele, ale dobrą paradą popisał się Diego Lopez. Espanyol mógł odpowiedzieć golem honorowym, lecz bramka Oscara Duarte została anulowana przez weryfikację systemem VAR. W końcowej fazie meczu okazje mieli jeszcze rezerwowi Barcelony – Denis Suarez
i Munir, ale wynik nie uległ już zmianie.

Barcelona pewnie pokonując Espanyol umocniła się na czele tabeli La Liga. Znajdujące się za plecami Katalończyków Sevilla i Atletico Madryt tracą w tym momencie trzy punkty do lidera.

RCD Espanyol 0:4 FC Barcelona
Messi 17’, 65’; Dembele 26’; Suarez 45’

FC Barcelona: ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitić (D. Suarez 82’), Busquets, Vidal, Messi, Suarez (Munir 79’), Dembele (Coutinho 68’).

Espanyol: Diego Lopez; Javi Lopez, David Lopez, Duarte, Didac Vila; Víctor Sanchez, Roca; Hernan Perez (Baptistao 59’), Darder (Granero 77’), Melendo (Garcia 63’); Borja Iglesias.