Lamine Yamal | FC Barcelona 2023
Udostępnij:

La Liga: Barca z kolejną pewną wygraną. Setny mecz Lewego (SKRÓT WIDEO)

FC Barcelona wygrała wyjazdowe spotkanie z Gironą 4:1 w 5. kolejce La Liga. Setny mecz w barwach "Dumy Katalonii" rozgrał Robert Lewandowski, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza połowa należała do Lamine Yamala. Skrzydłowy Barcy w 30. minucie sam odebrał piłkę rywalowi i od razu znalazł się w sytuacji sam na sam z Gazzanigą, którą zamienił na bramkę. Siedem minut później Yamal miał już na koncie dublet. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka spadła na linię pola karnego, gdzie dopadł do niej wychowanek Barcy i strzałem z pierwszej piłki tuż przy słupku podwyższył wynik spotkania.

Minęła ledwo minuta po zmianie stron i "Blaugrana" prowadziła już 3:0. Piłkę zza plecy obrońców dostał Dani Olmo i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza. W 64. minucie Marc Casado idealnie zagrał "w uliczkę" do Pedriego, a pomocnik pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie.

Honorowa bramka dla Girony padła po akcji rezerwowych. Świetne podanie zza linię obrony otrzymał Portu. Szybko opanował piłkę, minął Ter Stegena i podał do Stuaniego, który trafił do pustej bramki. Barca kończyła mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ferrana Torresa, który w 69. minucie zmienił Roberta Lewandowsiego.

Barcelona po pięciu spotkaniach ma komplet piętnastu punktów i pewnie prowadzi w tabeli La Liga.