La Liga: 16-latek znów ratuje Barce (WIDEO)

FC Barcelona (X)

FC Barcelona pokonała Mallorkę 1:0 w meczu 28. kolejki La Liga. Decydującą bramkę zdobył w 73. minucie Lamine Yamal. Robert Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł na plac gry w 61. minucie.

Spotkanie toczyło się zgodnie z przewidywaniami. Mallorca cofnęła się pod własne pole karne, a Barca próbowała rozgrywać akcję w ataku pozycyjnym. Długo nie przynosiło to żadnych efektów. W 22. minucie na wolne pole podanie dostał Raphinha i został sfaulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11. metrze pod nieobecność Lewandowskiego podszedł Ilkay Gündoğan i uderzył źle. Predraq Rajković obronił rzut karny. Kilka minut później “obudził się” Joao Félix i uderzył sprzed pola karnego blisko obok słupka. Z boiska w pierwszej połowie zszedł Raphinha, który faulowany przy rzucie karnym, później utykał i zmienił go Fermin.

Po przerwie obraz gry znacząco nie zmienił się. Najbardziej aktywnym zawodnikiem gospodarzy był Lamine Yamal, który w 57. minucie trafił w poprzeczkę.  Chwilę później na boisko wszedł Robert Lewandowski. W 73. minucie Lamine Yamal znów uratował Barcę! 16-latek uderzył idealnie w okienko bramki Mallorki. Barcelona wymęczyła trzy punkty i we wtorek czeka ją rewanżowe starcie z Napoli.