Kto wzmocni atak Barcelony?
FC Barcelona poszukuje zawodników, którzy wzmocniliby linią ataku w hiszpańskim klubie. W tej chwili dwaj główni kandydaci to Jonathan Soriano oraz Alexandre Pato.
Władze „Dumy Katalonii" nie chcą wydawać dużych pieniędzy na nowego atakującego i w tym momencie pojawia się problem, bowiem Soriano i Pato nie należą do tanich zawodników, a ich kluby nie oddadzą ich za darmo.
Klubowi działacze mają jednak nadzieję na udane negocjacje ponieważ tercet Messi, Neymar oraz Suarez nie posiada dobrego zmiennika. Wychowankowie znajdujący się w kadrze zespołu, czyli Sandro i Munir nie prezentują wystarczającego poziomu żeby być wsparciem dla wymienionej trójki atakujących.
Red Bull Salzburg żąda za swojego napastnika kwoty zbliżonej do 13 milionów euro. Soriano otrzymuje w austriackim klubie całkiem przyzwoitą pensję oraz jest gwiazdą ligi austriackiej co wpływa na wysokie wymagania jego klubu. Zawodnik chciałby jednak wrócić do Barcelony i jeżeli pojawi się oferta to będzie dążył do uzyskania zgody na przeprowadzenie transakcji.
Z kolei Pato już od dłuższego czasu chce wrócić do Europy. Jego wartość jest wyceniana na 11 milionów euro, ale być może po negocjacjach kwota mogłaby być niższa. W jego przypadku „Blaugrana" chciałaby najpierw mieć możliwość wypożyczenia piłkarza.
Pozostali napastnicy wymieniani w gronie kandydatów do gry na Camp Nou to Mario Gomez, Alvaro Negredo, Miroslav Klose oraz Marc Janko.
Autor: Joanna Foltynowicz, źródło: Mundo Deportivo/transfermarkt.pl/football-espana.net
-
AktualnościPedro Neto w kręgu zainteresowań Barcelony - uniwersalny skrzydłowy ChelseaDamian Nowacki / 13 marca 2026, 17:43
-


AktualnościSemenyo i Guardiola nagrodzeni w Premier League za luty. Solanke z bramką miesiąca za "skorpiona"Damian Nowacki / 13 marca 2026, 16:55
-


AktualnościBorussia Dortmund rozstaje się z Niklasem Süle i Salihem Özcanem - kontrakty nie będą przedłużaneDamian Nowacki / 13 marca 2026, 16:22
-


AktualnościIbrahima Konaté skłonny podpisać nową umowę z Liverpoolem - rozmowy przebiegają konstruktywnieDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:51
-

AktualnościSantiago Bernabéu niemal pewnym gospodarzem Finalissimy: Hiszpania zmierzy się z Argentyną 27 marcaDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:02
-

AktualnościValverde hat‑trick i radość w Madrycie: Zidane, Mbappé, Bellingham i kontuzjowany Rodrigo reagują na zwycięstwo 3:0 z Manchesterem CityDamian Nowacki / 12 marca 2026, 15:21

































