Krzynówek: Nie rozumiem, za co Messi dostał Złotą Piłkę

Lionel Messi

Zdjęcie: FC Barcelona


W poniedziałkowy wieczór w Paryżu przeprowadzono galę wręczenia nagród “France Football”. Oczy wszystkich były zwrócone na Złotą Piłkę. Kandydatów do otrzymania jej było dwóch: Robert Lewandowski z Bayernu Monachium i Lionel Messi z Paris Saint-Germain. Ostatecznie triumfował Argentyńczyk.

Od początku było wiadomo, że niezależnie który zawodnik wygra, to znajdą się zarówno obrońcy decyzji, jak i krytycy. W tym drugim gronie znalazł się były reprezentant Polski – Jacek Krzynówek.

Kompletnie nie rozumiem, za co Messi dostał Złotą Piłkę. To znaczy wiem za co, za nazwisko. Robert został okradziony. Po raz drugi z rzędu. Już rok temu powinien mieć tę nagrodę, ale Francuzi w dziwny sposób zrezygnowali z plebiscytu. Wyniki tego plebiscytu bardzo bolą. Robert może tylko znowu powiedzieć “le cabaret”. Teraz jeszcze głośniej niż kilka lat wstecz – skomentował w rozmowie dla Sport.pl.

Lewandowski ostatecznie musiał się nacieszyć “nagrodą pocieszenia”, którą stworzono w ostatniej chwili. Kapitan biało-czerwonych został okrzyknięty napastnikiem roku. Natomiast Messi podczas odebrania nagrody wprost powiedział, że Lewandowski zasługiwał na triumf rok temu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.