Krychowiak: Udowodniliśmy, że najlepszą obroną jest atak

Krychowiak

Grzegorz Krychowiak / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Juventus Turyn w doliczonym czasie gry wywalczył komplet punktów w starciu z Lokomotiwem Moskwa (2:1). “Stara Dama” znalazła się w doborowym towarzystwie drużyn, które już uzyskały awans do fazy pucharowej Champions League.

Rosyjski zespół odważnie przeciwstawił się mistrzom Włoch, który mieli ogromne problemy, by sforsować lok obronny rywali. – Zdarzały się różne mecze. Na końcu liczy się tylko to, że przegraliśmy. W futbolu znaczenie ma tylko wynik, a on nie jest dla nas dobry – mówi Grzegorz Krychowiak dla “Polsatu Sport”. – Udowodniliśmy, że najlepszą obroną jest atak. Mieliśmy sporo sytuacji, ale w naszych kontratakach powinniśmy zachować chłodną głowę. Wystarczyło podać do kolegi, który wychodził z boku i mielibyśmy sam na sam. Nad tym elementem musimy pracować – przyznał na koniec pomocnik reprezentacji Polski.

W grupie D pewni awansu do następnej fazy są zawodnicy Maurizio Sarriego, którzy zgromadzili dziesięć “oczek”. Za plecami “Starej Damy” znajduje się Atletico Madryt, które pod koniec listopada zmierzy się we Włoszech z Juventusem. Natomiast Lokomotiw Moskwa z Polakami w składzie zdobył do tej pory ledwie trzy punkty odnosząc zwycięstwo z Bayerem Leverkusen (1:2( na jego terenie.

źródło: polsatsport.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *