Powrót Jakuba Błaszczykowskiego na boisko

Jakub Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jakub Błaszczykowski pojawił na boisku treningowym Wisły Kraków i trwa walka z czasem, aby skrzydłowy mógł pomóc kolegom w ligowym starciu z Arką Gdynia (sobota, godz. 20:00).

Kontuzji mięśnia przywodziciela uda pomocnik “Białej Gwiazdy” nabawił się we wrześniu w meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy 2020 z Austrią (0:0) na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od tamtego czasu Jakub Błaszczykowski przechodzi rehabilitację, by pojawić się na boisku w trudnym momencie dla klubu. Zespół z Krakowa poniósł już sześć kolejnych porażek ligowych i dodatkowo pożegnał się we wczesnej fazie z Totolotek Pucharem Polski. 33-latek w obecnej kampanii rozegrał zaledwie cztery spotkania i zanotował jedną asystę. Oczekiwania kibiców krakowskiej drużyny względem współwłaściciela klub są wysokie, dlatego wielu widzi w nim jedyną nadzieję na poprawę rezultatów.

Oprócz Jakuba Błaszczykowskiego na treningu pojawił się Zdenek Ondrasek z FC Dallas, którego partnerka pochodzi właśnie ze stolicy województwa małopolskiego. Czech zakończył sezon w MLS i gościnnie skorzystał ze wspólnego treningu z byłymi kolegami z zespołu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *