thefourthofficials.com

“Przybyłem jako król,wyjeżdżam jako legenda” – zdanie zamieszczone przez Ibrahimovicia na Twitterze oznaczają jedno. Król Paryża po czterech latach opuszcza Parc de Princes.

Urodzony w 1981 roku Szwed w ciągu czterech lat został nie tylko gwiazdą Ligue 1, ale też jej legendą.Cztery mistrzostwa Francji, puchar krajowy oraz trzykrotnie Puchar Ligi i Superpuchar. Ibracadabra opuszcza Francję wygrywając wszystko co tylko mogło być do zdobycia…no prawie wszystko.

Nie można zapominać o braku tego najcenniejszego trofeum jakim jest Liga Mistrzów. Sam Zlatan powtarza, że Liga Mistrzów nie jest mu do niczego potrzebna, jednak bez tego trofeum Szwed nie może być do końca spełniony, zawsze przechodziło mu koło nosa i teraz dla niespełna 35-letniego zawodnika może być to ostatnia szansa na zgarnięcie je.

Obecnie jednym z najważniejszych pytań jest to gdzie zagra Ibrahimović w następnym sezonie. Cały czas udowadnia, że jest piłkarzem klasy światowej i przydałby się każdemu szanującemu się klubowi. Sam zainteresowany cały czas wspomina o nieprzemijającej miłości do AC Milanu i wydawało by się że przy kłopotach ligowych tego klubu zawodnik taki jak Ibrahimović mógłby przywrócić dawny blask “Rossonerim”. Głosy z samego klubu są bardzo niejasne i sprzeczne. Raz słyszymy o chęci sprowadzenia Ibry, by zaraz spotkać się z informacją, że nie ma szans żeby ściągnąć Szweda do siebie.

Gdzie w takim razie mógłby wylądować Zlatan ?

Moim zdaniem jak i wielu innych idealną ligą dla ustępującego “Króla Paryża” będzie Liga Angielska. “Najlepsza liga na świecie” jak w zwyczaju mawiają o sobie mówić wciąż jest niepodbita przez napastnika Paris Saint-Germain. Wielkie pieniądze, fantastyczni zawodnicy, zawrotne tempo a w niej jeden z najlepszych napastników na świecie. Czyż to nie brzmi cudownie ?

Przenosiny Ibrahimovicia do Premier League byłyby spełnieniem marzeń wielu fanów nie tylko w samej Anglii, ale też na całym świecie. Cokolwiek się wydarzy miejmy tylko nadzieję, że Szwed na złość wszystkim nie zakończy kariery.Utrata tak barwnego zawodnika byłaby ogromną stratą dla całego piłkarskiego świata.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.