Kosta Runjaić: Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy

Kosta Runjaić

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić skomentował niedzielny mecz z Górnikiem Zabrze. – Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Płynnie, duża dominacja, dobrze się poruszaliśmy. Na pewno nie było łatwo strzelić pierwszą bramkę, Górnik był dobrze ustawiony, czekał na kontrę i mieli 2, czy 3 sytuacje – mówił trener na konferencji prasowej.

Pogoń Szczecin pokonała 2:0 Górnika Zabrze w 1.kolejce PKO BP Ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla “Portowców” strzelił w 33. minucie Michał Kucharczyk. Wynik niedzielnego spotkania ustalił w drugiej połowie Kacper Kozłowski.

Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Płynnie, duża dominacja, dobrze się poruszaliśmy. Na pewno nie było łatwo strzelić pierwszą bramkę, Górnik był dobrze ustawiony, czekał na kontrę i mieli 2, czy 3 sytuacje. Mimo wszystko zachowaliśmy spokój i zdobyliśmy ładną bramkę na 1:0 – powiedział Kosta Runjaić.

Na pewno było kilka akcji, które można było lepiej wykończyć i strzelić kolejnego gola już w pierwszej połowie. W drugiej połowie mecz był wyrównani, Górnik miał więcej z gry, ale nie pamiętam, żeby mieli jakieś konkretne sytuacje. Od razu po zmianie 2:0 i bardzo się cieszę dla Kacpra i dla wszystkich z nas. Jedyny zarzut, to, źe później już nie graliśmy tak, by zadać ostatni cios i zakończyć spotkanie. 2:0 jest zawsze niebezpiecznym wynikiem, ale uważam, że zawodnicy zachowali się dobrze i dowieźli ten wynik do końca – dodał trener.

To niesamowita radość grać tutaj przed naszymi kibicami. Teraz zaczynamy przygotowania na czwartek. Musimy się zregenerować, ale jestem przekonany, że wykorzystamy ten czas dobrze i będziemy przygotowani na mecz z NK Osijek – zakończył.

Rewanżowy mecz w chorwackim Osijeku w czwartek o godzinie 21:00.