Kosta Runjaić: Wyniki są nieadekwatne do wysiłku, jaki włożyliśmy w mecze. To jest denerwujące

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin zawodzi w ostatnich tygodniach. Szkoleniowiec “Portowców”, Kosta Runjaić zaczyna denerwować się wynikami, ale jednocześnie odpiera krytykę ze strony mediów i kibiców. – Wyniki są nieadekwatne do wysiłku, jaki włożyliśmy w mecze. To jest denerwujące. Dla mnie jako osoby odpowiedzialnej za wyniki, ale też dla piłkarzy – powiedział Niemiec. 

Pogoń Szczecin o przełamanie złej passy powalczy w piątkowy wieczór w Białymstoku. Podopieczni Kosty Runjaicia przegrali trzy mecze z rzędu, a zwyciężyć nie potrafią od pięciu spotkań. “Portowcy” odpadli także z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. W ostatnich sześciu kolejkach uzbierali siedem oczek. W tabeli pozostaje wiceliderem, ale ze stratą już siedmiu punktów do Legii Warszawa.

Poza pierwszą połową z Lechem, uważam, że wszystkie mecze zagraliśmy solidnie i byliśmy lepsi od przeciwników. Zabrakło kilku rzeczy. Przede wszystkim skuteczności. Po drugie, straciliśmy za dużo łatwych goli. Nie mieliśmy również szczęścia. Dlatego tak wyglądają nasze wyniki. Nie zaczynajmy widzieć wszystkiego w czarnych barwach i mówić o rzeczach gorzej niż one wyglądają – powiedział Kosta Runjaić.

Wyniki są nieadekwatne do wysiłku, jaki włożyliśmy w mecze. To jest denerwujące. Dla mnie jako osoby odpowiedzialnej za wyniki, ale też dla piłkarzy. Nie podoba nam się to i nie odpowiada naszym ambicjom. Musimy zachować spokój i dalej pracować – niemiecki szkoleniowiec.

Sytuacja Jagiellonii jest podobna do naszej. Rywale też nie są zadowoleni, więc nastawiamy się na trudny oraz wyrównany pojedynek. Zrobimy wszystko, żeby zapunktować, a daleka podróż do Białegostoku nie poszła na marne. Nawet nieprzyjemne zwycięstwo, w brzydkim meczu, zdarza się częściej przy odpowiedniej strategii oraz po wykonaniu pracy na treningach. Proszę mi wierzyć, że piłkarze będą przygotowani i zmobilizowani – zakończył.

Mecz Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin zaplanowano na piątek, 12 marca, na godzinę 20:30. W rundzie jesiennej lepszy okazał się zespół Kosty Runjaicia, który wygrał w Szczecinie 3:0.

Źródło: pogonszczecin.pl, własne 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *