Kosta Runjaić: Dla mnie rozgrywki europejskie będą nową lekcją

Kosta Runjaić

Zdjęcie: Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Legia Warszawa wzmocniła się, pozyskując Marco Burcha z FC Luzern, gdzie był kapitanatem. Kwestią casu pozostaje jeszcze wypożyczenie Gila Diasa z VfB Stuttgart.

Wicemistrzowie Polski jesienią będą walczyć na trzech frontach. Spotkania co trzy dni, będą wymagać dodatkowego zaangażowania szerokiej kadry. – Marco Burch to młody i obiecujący zawodnik. Reprezentuje taki profil, jakim byliśmy zainteresowani. To profesjonalista, a jego osobowość będzie potrzebna naszej szatni. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Gil Dias będzie wypożyczony – zdradził Kosta Runjaić.

– Ma dużą jakość i poziom by szybko się zaadaptować, ale zakładamy, że będzie potrzebował nieco czasu. – Nasz plan na niego to lewe wahadło. Potrzebujemy rotacji dla Patryka Kuna, który w ostatnich dwóch meczach przebiegł niesamowity dystans. Potrzebowaliśmy tych zawodników – wytłumaczył.

Aston Villa to świetna drużyna, z fantastycznym trenerem. To będzie wielkie wyzwanie, ale cieszę się, że pierwsze spotkanie rozegramy właśnie z tym zespołem. W piłce nożnej wszystko jest możliwe, a my chcemy powalczyć. AZ Alkmaar ma dużą jakość techniczną, dobrze utrzymuje się przy piłce. Teoretycznie najmniej jakościowym zespołem jest Zrinjski Mostar, ale w Bośni też trzeba będzie po prostu wygrać. Jestem bardzo zadowolony z tej grupy i cieszę się, że moi piłkarze będą mogli sprawdzić się na tle tak mocnych rywali – zaznaczył.

Unai Emery to bardzo znany trener. Obserwujemy oczywiście rozgrywki Premier League. To zupełnie inny poziom. Kiedyś byłem na stażu w Aston Villi. Lekko uśmiechnąłem się po wylosowaniu tej drużyny. Unai Emery to specyficzny szkoleniowiec. Dla mnie rozgrywki europejskie będą nową lekcją – kończy Runjaić. Legioniści po przerwie na kadrę zagrają z Piastem Gliwice, a następnie z Aston Villą przy Łazienkowskiej.

źródło: legia.com / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.