Kosta Runjaić: Był to zamknięty mecz. Cały czas czuliśmy napięcie

– Był to zamknięty mecz. Cały czas czuliśmy napięcie – przyznał Kosta Runjaić po zwycięstwie w Mielcu (1:0).

Pierwszoplanowym piłkarzem Legii Warszawa został Carlitos, któremu wystarczyło niespełna trzydzieści minut, aby zapewnić czwarte zwycięstwo w sezonie. Tym samym Wojskowi zbliżyli się do liderującej płockiej Wisły na dwa “oczka”.

Wiemy, że poprzednie mecze ze Stalą nie były łatwe. Dzisiaj chcieliśmy odmienić te statystyki. Dobrze prezentowaliśmy się w pierwszej i drugiej połowie. Zasłużyliśmy na trzy punkty. Był to zamknięty mecz. Cały czas czuliśmy napięcie. Wiemy przecież, że Stal jest bardzo groźna po stałych fragmentach gry – stwierdził opiekun warszawian.

Bardzo ważna była twarda gra w obronie, którą dziś pokazaliśmy. Piękny gol Carlitosa ustalił wynik meczu. Lubię takie spotkania i takie weekendy. Bardzo dziękuję kibicom, którzy nie mogli nas dziś wspierać. Oni również mają zasługę w dzisiejszym zwycięstwie – dodał.

Patryk Sokołowski podkreślił, że chcieli przełamać klątwę meczów ze Stalą. – Zmieniliśmy trochę taktykę, aby kontrolować środek pola i utrzymywać się dłużej przy piłce – głównie w defensywie. Ta sztuka moim zdaniem się nam udała. Stworzyliśmy więcej sytuacji i nie pozwalaliśmy Stali na wytworzenie przewagi w środku pola. Nasz plan się powiódł – zaznaczył pomocnik.

źródło: legia.com /

PKO Ekstraklasa: Carlitos dał Legii wygraną w Mielcu (Wideo)