blank
Udostępnij:

Kosmiczne Derby d’Italia na remis! Dwa gole Zielińskiego (WIDEO)

Szalone Derby d'Italia na San Siro! Inter zremisował z Juventusem 4:4. Dwie bramki dla Nerazzurri zdobył Piotr Zieliński! Juve wróciło ze stanu 2:4, dzięki dubletowi Kenana Yildiza.

Wynik w tym szalonym meczu otworzył Piotr Zielińśki. Polak w 15. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, choć uderzył w środek.

To podziałało na Juventus niczym płachta na byka. Goście w siedem minut zdobyli dwie bramki i objęli prowadzenie. Najpierw strzelił Vlahović po asyście McKennie'ego a następnie kapitalną akcję Conceição wykończył Timothy Weah.

Prowadzenie Juve nie trwało jednak nawet dziesięciu minut. Końcówka pierwszej połowy należała do Interu. W 35. minucie Mchitarjan pograł na klepkę z Thuramem i strzałem przy słupku z linii pola karnego wyrównał. Dwie minuty później ponownie skuteczny Zieliński z rzutu karnego i gospodarze schodzili na przerwę z prowadzeniem.

W 53. minucie Inter objął dwubramkowe prowadzenie! Po rzucie rożnym sprytnie Denzel Dumfries umieścił piłkę w siatce.

Wydawało się, że Inter ma zwycięstwo na tacy, ale na murawę San Siro wszedł Kenan Yildiz. Turek w 71. minucie popisał się spektakularnym rajdem i strzałem po długim słupku pokonał Sommera. Dziesięć minut później otrzymał podanie od Conceição i znów nie dał szans bramkarzowi ustalając wynik meczu na 4:4.