Koronawirus w Ligue 1 – ryzyko przeniesienia startu rozgrywek?

goal.com

Coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem w klubach Ligue 1. Nowy sezon francuskiej ekstraklasy rusza już 21 sierpnia.

Francja jako jedna z niewielu poddała się i nie wznowiła rozgrywek po pauzie spowodowanej koronawirusem. Nowy sezon również będzie naznaczony pandemią – w klubach Ligue 1 pojawia się coraz więcej przypadków zakażeń. W niektórych drużynach to tylko pojedyncze przypadki. Ale u niektórych z gry wypadła spora ilość drużyny.

Najgorzej sytuacja wygląda w Strasbourgu, gdzie pozytywny wynik uzyskało aż 9 piłkarzy, przez co klub musiał odwołać niektóre sparingi. Trener Le Racing – Thierry Laurey, twierdzi, że z 2/3 kadry i bez meczów towarzyskich nie będzie mógł porządnie przygotować zespołu na start rozgrywek. A dla Strasbourga będzie on już 23 sierpnia. To właśnie po sparingu z Montpellier wykryto zakażeniu. Druga drużyna jak na razie z tylko jednym przypadkiem.

Koronawirus jest także w innych klubach – cztery w Lille, trzy w FC Nantes i jeden w Bordeaux. Jednak we Francji nawet nie myślą o przekładaniu startu. Wiedzą natomiast, że ten sezon nie będzie normalny. Tak w rozmowie z “L’Equipe” wypowiedział się anonimowo jeden z działaczy ligi.

Źródło: L’Equipe, Interia


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *