Korona miażdży Jagę!

W premierowym spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Korona Kielce rozbiła na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 4:1. Było to drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Pachety.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli jednak goście. W 37. minucie Jagiellonia wyszła na prowadzenie za sprawą Daniela Gołębiewskiego, który sprytnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję Zbigniewowi Małkowskiemu. Zaledwie 120 sekund później było już 1:1, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Trytko. Ten sam zawodnik w 54. minucie podwyższył na 2:1. Druga połowa spotkania to już wyłączna dominacja Korony. Trzeciego gola dla “złocisto-krwistych” zdobył Siergiej Pilipczuk. W 79. minucie, sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla gospodarzy, równocześnie usuwając z boiska  Jakuba Słowika. “Jedenastkę” na bramkę zamienił Jacek Kiełb.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)