Korona lepsza od Słoników!

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała 2-1 (1-0) Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

Mecz od samego początku był pod dyktando gospodarzy, którzy stwarzali więcej groźnych akcji. Wynik spotkania otworzył powracający po kontuzji Jacek Kiełb, który płaskim strzałem pokonał słowackiego bramkarza gości. Dla popularnego “Ryby” było to 30 trafienie w koszulce kieleckiego klubu na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Na drugą bramkę kibice musieli czekać do 74 minuty, kiedy to Ivan Jukić przepieknym strzałem w “okienko” pokonał golkipera Bruk-Betu. Honorowa bramka dla gości padła w 83 minucie. Patrik Mišák dośrodkował w pole karne a nadbiegający Adnan Kovačević przypadkowo skierował piłkę do własnej bramki. Korona Kielce po tym zwycięstwie awansowała na 9. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, zaś Bruk-Bet Termalica pozostała na 14. lokacie.

Korona Kielce 2-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Jacek Kiełb 35, Ivan Jukić 74 – Adnan Kovačević 83 (s)

Korona: 33. Zlatan Alomerović – 11. Michael Gardawski (60, 21. Łukasz Kosakiewicz), 26. Bartosz Rymaniak, 5. Adnan Kovačević, 19. Ken Kallaste – 22. Ivan Jukić, 8. Mateusz Możdżeń, 14. Jakub Żubrowski, 6. Goran Cvijanovič, 27. Jacek Kiełb (63, 2. Krystian Miś) – 9. Nika Kaczarawa (73, 89. Elia Soriano).

Bruk-Bet Termalica: 82. Ján Mucha – 8. Patryk Fryc, 4. Ákos Kecskés, 77. Artem Putiwcew, 2. Vitālijs Maksimenko – 19. Dávid Guba (55, 28. Łukasz Piątek), 25. Mateusz Kupczak, 5. Vlastimir Jovanović, 11. Patrik Mišák, 16. Martin Mikovič (81, 33. Krystian Peda) – 18. Bartosz Śpiączka (72, 21. Vladislavs Gutkovskis).

Żółte kartki: Śpiączka, Mikovič, Mišák, Peda.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).