Korona Kielce znów bezsilna na własnym obiekcie

Korona Kielce na inaugurację 17.kolejki piłkarskiej Ekstraklasy przegrała na własnym obiekcie 0:2 z Zagłębiem Lubin.

Początek spotkania należał do bardzo nudnych. Obie ekipy popełniały liczne faule w środkowej strefie boiska oraz zagrywały niedokładne dośrodkowania. Już w 13.minucie do notesu sędziego trafił Fertovs. Zawodnik kieleckiego zespołu był kompletnie spóźniony ze wślizgiem na piłkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony padł gol dla Zagłębia. Cotra doskonale wrzucił z prawego skrzydła, a jego podanie znakomicie wykorzystał Janoszka, pokonując z paru metrów bezradnego Zbigniewa Małkowskiego. Podopieczni Piotra Stokowca zeszli na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Druga część rozpoczęła się od brutalnego faulu, który popełnił Guldan. Stoper przyjezdnych za odepchnięcie rywala musiał obejrzeć żółty kartonik. Kilka chwil później popularni „Miedziowi” podwyższyli stan meczu, a zrealizował to Jarosław Jach, umieszczając futbolówkę do bramki z najbliższej odległości. Bramka została zapoczątkowana wyśmienitym zagraniem Janusa z rzutu rożnego. Korona Kielce nie miała innego wyjścia jak tylko walczyć o kontaktowego gola. Bliski tego celu był Gabovs, lecz jego uderzenie z 81. minuty poszybowało obok lewego słupka. Chaos – chyba najlepsze określenie tego, co działo się w ostatnich fragmentach pojedynku w polu karnym gości. Pokonać Polacka jeszcze próbował m.in. Bartłomiej Pawłowski, ale słabe kopnięcie w żaden sposób nie napsuło krwi blokowi defensywnemu beniaminka.

Wynik 0:2 utrzymał się do zakończenia spotkania. Zagłębie Lubin po dzisiejszym meczu awansowało na 5.lokatę, kontynuując pozytywną passę. Z kolei gracze trenera Brosza wpadli w lekki dołek, który powoduje, że Korona po tej kolejce może opuścić strefę mistrzowską.

Korona Kielce 0:2 Zagłębie Lubin

Strzelcy:

0:1 Janoszka (36′)

0:2 Jach (56′)

Żółte kartki: Fertovs (13′), Papadopulos (19′), Guldan (49′)

Sędzia główny: Mariusz Złotek

Skład gospodarzy: Małkowski – Gabovs, Dejmek, Wilusz, Sylwestrzak – Sierpina (62′ Zając), Fertovs, Jovanović, Cebula (62′ Przybyła), Pylypchuk (57′ Pawłowski) – Cabrera

Skład gości: Polacek – Cotra, Guldan, Jach, Todorovski – Piątek, Kubicki, Janoszka, Janus (90+2′ Żyra), K.Piątek (82′ Rakowski) – Papadopulos (74′ Sobków)