Korona Kielce rozwiązała umowę z pomocnikiem

Korona Kielce / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Korona Kielce poinformowała, że rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron z Oliverem Petrakiem. 28-letni Chorwat dołączył do “złocisto-krwistych” przed rundą wiosenną sezonu 2017/2018. 

Umowa z chorwackim defensywnym pomocnikiem była ważna do końca czerwca 2020 roku. We wszystkich rozgrywkach przez 1,5 roku Oliver Petrak rozegrał 43 spotkania, w tym 42 na poziomie Lotto Ekstraklasy. Często krytykowany za swoją postawę na boisku znajdował długo dobrą opinią u Gino Lettieriego.Nie zdobył jednak żadnej bramki dla kieleckiego zespołu.

– Musiałem się przyzwyczaić do ligi, do treningów. Na pewno nie odpuszczę. Gdybym był typem faceta, który się poddaje, pewnie już dawno nie grałbym w piłkę. Jestem szczęśliwy, powoli wracam do dobrej dyspozycji i jestem pewien, że niedługo pokażę, co potrafię. Mam kontrakt ważny do końca czerwca 2020 roku i zamierzam go wypełnić – mówił z nadzieją Oliver Petrak w “Przeglądzie Sportowym”. Już w maju Chorwat otrzymał wolną rękę w poszukiwani nowego pracodawcy podobnie jak Piotr Malarczyk.

Do tej pory Korona Kielce dokonała sześć transferów. W stolicy województwa świętokrzyskiego przybyli Marek Kozioł z Sandecji Nowy Sącz, Luka Kukić z NK Osijek, Michal Papadopulos z Piasta Gliwice, Mateusz Spychała ze Stali Mielec, Grzegorz Szymusik z Warty Poznań oraz Themistoklis Tzimopoulos z PAS Giannina.

źródło: korona-kielce.pl / przeglądsportowy.pl / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi