Kontuzje dwóch poznańskich skrzydłowych

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Michał Skóraś oraz Jan Sykora doznali urazów w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Rangers FC (0:2) i nie wzięli udziału w niedzielnym starciu ze Stalą Mielec (1:1).

20-letni Polak spotkanie ze Szkotami opuścił w dwunastej minucie. Wówczas przy linii bocznej skręcił staw skokowy. Skóraś nie będzie do dyspozycji Dariusza Żurawia w dwóch kończących rok kalendarzowy meczach z Pogonią Szczecin (środa, godz. 20:30) oraz Wisłą Kraków (sobota, godz. 20:00). – Plan jest taki, że będzie gotowy do wznowienia treningów na początek naszych przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek – dodał szkoleniowiec.

Natomiast Jan Sykora, który zastąpił w rywalizacji z Rangersami polskiego skrzydłowego również nie dokończył zawodów, ponieważ zgłosił problemy mięśniowe. – Tutaj rokowania są nieco lepsze. Możliwe, że Janek będzie brany pod uwagę na sobotę i kończącą rok rywalizację z Wisłą Kraków – zaznaczył Dariusz Żuraw.

Aż siedmiu wychowanków Akademii Lecha Poznań trenowało w poniedziałek z pierwszym zespołem. – Patryk Waliś, Krystian Palacz, Norbert Pacławski, Jakub Malec, Igor Ławrynowicz, Antoni Kozubal i Maksymilian Pingot będą pod obserwacją do końca bieżącego tygodnia.

Tradycyjnie już zapraszamy pod koniec roku najbardziej wyróżniających się wychowanków akademii na treningi naszej drużyny. Przez całą rundę monitorowaliśmy postępy przez nich czynione, teraz mamy okazję przyjrzeć im się bliżej, a to dla nas zawsze duża wartość. Myślimy o nadchodzącym obozie przygotowawczym i nie ukrywamy, że najzdolniejszych i najbardziej gotowych na takie wyzwanie z tej grupy na niego zaprosimy – przyznaje trener “Kolejorza”.

źródło: lechpoznan.pl / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *