Kontuzje dwóch poznańskich skrzydłowych

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Michał Skóraś oraz Jan Sykora doznali urazów w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Rangers FC (0:2) i nie wzięli udziału w niedzielnym starciu ze Stalą Mielec (1:1).

20-letni Polak spotkanie ze Szkotami opuścił w dwunastej minucie. Wówczas przy linii bocznej skręcił staw skokowy. Skóraś nie będzie do dyspozycji Dariusza Żurawia w dwóch kończących rok kalendarzowy meczach z Pogonią Szczecin (środa, godz. 20:30) oraz Wisłą Kraków (sobota, godz. 20:00). – Plan jest taki, że będzie gotowy do wznowienia treningów na początek naszych przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek – dodał szkoleniowiec.

Natomiast Jan Sykora, który zastąpił w rywalizacji z Rangersami polskiego skrzydłowego również nie dokończył zawodów, ponieważ zgłosił problemy mięśniowe. – Tutaj rokowania są nieco lepsze. Możliwe, że Janek będzie brany pod uwagę na sobotę i kończącą rok rywalizację z Wisłą Kraków – zaznaczył Dariusz Żuraw.

Aż siedmiu wychowanków Akademii Lecha Poznań trenowało w poniedziałek z pierwszym zespołem. – Patryk Waliś, Krystian Palacz, Norbert Pacławski, Jakub Malec, Igor Ławrynowicz, Antoni Kozubal i Maksymilian Pingot będą pod obserwacją do końca bieżącego tygodnia.

Tradycyjnie już zapraszamy pod koniec roku najbardziej wyróżniających się wychowanków akademii na treningi naszej drużyny. Przez całą rundę monitorowaliśmy postępy przez nich czynione, teraz mamy okazję przyjrzeć im się bliżej, a to dla nas zawsze duża wartość. Myślimy o nadchodzącym obozie przygotowawczym i nie ukrywamy, że najzdolniejszych i najbardziej gotowych na takie wyzwanie z tej grupy na niego zaprosimy – przyznaje trener “Kolejorza”.

źródło: lechpoznan.pl / własne


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.