Serie A: Koniec świetnej passy Interu. Napoli nadal w walce o Ligę Mistrzów

Handanović

inter.it

Hit 31. kolejki Serie A przyniósł wiele emocji fanom włoskiej ekstraklasy. Obie drużyny stworzyły kilka bardzo groźnych akcji, jednak nikomu nie udało się zdobyć w tym spotkaniu trzech punktów. Starcie Napoli i Interu zakończyło się remisem 1:1.

Mimo różnych celów oba zespoły bardzo potrzebowały zwycięstwa w tym spotkaniu. Inter obecnie znajduje się na szczycie tabeli Serie A, ale by utrzymać swoją pozycję musi nadal grać na najwyższym poziomie i zdobywać ligowe punkty. Natomiast Napoli walczy o zakwalifikowanie się do rozgrywek Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. W tym momencie zespół spod Wezuwiusza łapie się do gry w Lidze Europy, ale nie do końca spełnia to oczekiwania włodarzy i kibiców klubu z Neapolu. Brak gry w największych europejskich pucharach, mógłby spowodować również spore problemy finansowe. Właśnie dlatego końcówka obecnej kampanii na Półwyspie Apenińskim jest tak istotna dla piłkarzy Gattuso.

Wynik tego spotkania został otwarty dopiero w 37. minucie. Mimo że to Inter pierwszy trafił do siatki, to na prowadzenie wyszło Napoli. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka znalazła się w rękach Handanovicia. Jednak jeden z defensorów zespołu gości wpadł w słoweńskiego bramkarza, a ten wrzucił futbolówkę do własnej bramki. Po tym pechowym golu ekipa Antonio Conte musiała ruszyć do ataku, by mieć szansę zdobycia w tym meczu trzech punktów.

“Nerazzurrim” do wyrównania udało się doprowadzić na początku drugiej połowy. W 55. minucie, po zamieszaniu w polu karnym neapolitańczyków piłka została wypita przed pole karne. Do futbolówki dopadł Christian Eriksen, który popisał się świetnym strzałem z dystansu, tym samym bez problemu pokonując Mereta. Było to pierwsze ligowe trafienie Duńczyka w tym sezonie. Losy tego spotkania mogła odmienić sytuacja z 80. minuty. Piotr Zieliński padł w polu karnym rywali, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Jednak po weryfikacji z systemem VAR okazało się, że de Vrij interweniował zgodnie z przepisami. Mimo groźnych akcji po obu stronach boiska nikomu nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.