Koncert Śląska! Beniaminek zdemolowany w meczu przyjaźni

W debrach przyjaźni rozpoczynających trzynastą kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Śląsk rozbił Miedź Legnica 5:0. Wrocławianie całkowicie zdominowali to spotkanie strzelając gospodarzom cztery bramki już w pierwszej połowie. Świetne zawody w ekipie Śląska zanotował Marcin Robak, zdobywając dwie bramki w tym spotkaniu. To ważne zwycięstwo dla podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego po dwóch wcześniejszych porażkach.

Przed spotkaniem obaj trenerzy zgodnie podkreślali jak ważne jest to spotkanie dla układu tabeli. Wrocławianie podrażnieni po dwóch ostatnich porażkach rozpoczęli to spotkanie bardzo zmotywowani. W 14 minucie spotkania sędzia Wojciech Myć podyktował rzut karny dla gości po faulu Zielińskiego na Pichu. Jedenastkę pewnie wykorzystał etatowy wykonawca Marcin Robak, dając szybkie prowadzenie Wrocławianom. Gdy piłkarze Miedzi nie zdążyli się jeszcze dobrze pozbierać po starcie bramki, w 16 minucie Śląsk strzelił drugą bramkę. Nieporadność w polu karnym obrońców Miedzi wykorzystał Michał Chrapek podwyższając wynik.

Kilka minut później było 3:0 po perfekcyjnej kontrze Śląska. Podanie Michała Chrapka na bramkę zamienił ponownie Robak.

W pierwszej połowie nie mal każdy strzał Śląska kończył się bramką. Nie inaczej było w 34 minucie gdy podanie Robaka wykorzystał Serb Cotra. Piłkarzom Śląska wychodziło dzisiaj nie mal wszystko. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 4:0 dla gości.

Po zmianie stron piłkarze Miedzi próbowali odrobić straty, odkrywając się tym samym na kontry Wrocławian. W 70 minucie wynik na 5:0 ustalił Radecki. Piąta bramka okazała się najbardziej kuriozalna. Łukasz Sapela wygrał pojedynek z Radeckim, ale piłka odbiła się od pomocnika Śląska i wtoczyła się do bramki.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Śląsk awansował na dziesiątą lokatę tym samym zbliżył się do czołowej ósemki. Gospodarze natomiast po dzisiejszej porażce pozostaną na dwunastym miejscu.

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 0:5 (0:4)

Bramki: Marcin Robak (16, 29-karny), Michał Chrapek (16), Djordje Cotra (34), Mateusz Radecki (70)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Miedź Legnica: Łukasz Sapela – Paweł Zieliński (46. Henrik Ojamaa), Kornel Osyra, Fran Cruz, Artur Pikk – Wojeciech Łobodziński, Borja Fernandez (46. Łukasz Garguła), Adrian Purzycki, Mateusz Szczepaniak, Fabian Piasecki (74. Juan Camara) – Petteri Forsell

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik – Łukasz Broź, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Djordje Cotra – Robert Pich, Augusto (61. Mateusz Radecki), Michał Chrapek (82. Maciej Pałaszewski), Damian Gąska, Mateusz Cholewiak – Marcin Robak (87. Piotr Samiec-Talar)